Fly4free.pl

Turystyczne Oscary rozdane. W najlepsze miejsce świata można dolecieć z Polski za… 60 PLN!

lizbona portugalia
Foto: seligaa / Shutterstock

Nie Malediwy ani Bali, ale Portugalia jest miejscem, w którym spędzimy najlepsze wakacje – zarówno jeśli szukamy pięknej wyspy, jak i miejskiego zgiełku. Komisja World Travel Awards rozdała prestiżowe nagrody, które oceniają niemal każdy aspekt podróży – od całych miast po linie lotnicze.

World Travel Awards (WTA) to jedne z najważniejszych nagród w branży turystycznej. Na tegorocznej gali ogłoszono m.in. najlepszy kierunek podróżniczy, najlepszy hotel na świecie, najlepszą linię, ale także najlepsze wypożyczalnie samochodów, rejsy wycieczkowe i wiele, wiele innych. A co najważniejsze, wielu zwycięzców jest dostępnych w naprawdę rozsądnych cenach.

Największym wygranym całego zestawienia jest Portugalia, która wygrała aż w 18 kategoriach – w tym już drugi raz z rzędu w tej najważniejszej, czyli najlepszy kierunek turystyczny. Komisja doceniła także Maderę – portugalska wyspa okazała się być najlepszą na świecie oraz Lizbonę, którą wybrano najlepszym miejscem na miejski wyjazd. A w te miejsce w ostatnim czasie promocji nie brakowało. Do Lizbony z Wrocławia można było polecieć za 60 PLN, a tydzień na Maderze dało się niedawno zorganizować za 854 PLN. 

Jeśli szukacie przygód, wybierzcie się do Chile. To ten kraj zdobył tytuł „wiodący kierunek przygodowy”. Szukacie pięknych plaż albo najlepszego miejsca na rejs wycieczkowy? Powinniście postawić na Jamajkę. Ci, którzy polują przede wszystkim na jedzenie, niech rezerwują bilety do Peru, a fani nurkowania – na Malediwy. Za to wiodącym celem podróży ślubnych okazały się być Bahamy, a najbardziej romantycznym kierunkiem Mauritius. Natomiast za największą atrakcję turystyczną świata uznano Machu Picchu, a Europy – Akropol w Atenach.

Jeśli chodzi o hotele, to tytułem najlepszego na świecie może pochwalić się Armani Hotel Dubai, a najlepszą obsługę ma Fairmont Dubai – oba w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Najlepszym w Polsce okazał się być hotel Copernicus w Krakowie.

W rankingu nie zabrakło także kategorii dedykowanych liniom lotniczym. Za wiodącą markę na rynku uznano Aeroflot. Rosyjskiego przewoźnika doceniono także za klasę biznes. W kategorii ekonomicznej zwycięstwo przypadło Oman Air, a pierwsza klasa najlepiej wypadła w Etihad. Linia ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich może także pochwalić się najlepszym systemem rozrywki pokładowej. W Europie najlepiej oceniono Lufthansę, a w kategorii linii czarterowych wygrywa Thomas Cook Airlines.  Najtańszym przewoźnikiem okazała się być Air Asia, a najlepszym lotniskiem – tu bez zaskoczenia –  zostało singapurskie Changi.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »