Fly4free.pl

Zwiedzajcie Nadrenię Północną-Westfalię rowerem! Tanie loty do Dortmundu z Olsztyna za 82 PLN

82 PLN
Rowery
Foto: Euregio / Ben Böhm-Treedimensions
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Skorzystajcie z okazji i zarezerwujcie dla siebie tanie loty do Dortmundu. Na miejscu czekają na was doskonałe warunki do uprawiania turystyki rowerowej: dość powiedzieć, że w okolicy znajdziecie Szlak 100 zamków, postindustrialne cuda Zagłębia Ruhry oraz Reński Szlak Rowerowy.

Do Dortmundu wybierzecie się na pokładzie samolotów linii lotniczej Wizz Air z lotniska w Olsztynie (Szymanach). Pamiętajcie, że w cenę biletów wliczony jest wyłącznie mały bagaż podręczny, a najtaniej bilety kupią posiadacze Wizz Discount Club. Przed wyjazdem warto przeczytać przygotowany przez nas poradnik, jak się spakować.

Tym razem mamy nie lada gratkę dla wielbicieli jednośladów: Szlak 100 Zamków, postindustrialne cuda Zollverein, parki archeologiczne, nieśpieszne oglądanie panoramy Renu z wysokości rowerowego siodełka. To może być ekscytująca przygoda – spróbujecie?

Termin podróży: październik – grudzień
Linia lotnicza: Wizz Air, cena dla posiadaczy WDC
Bagaż: podręczny

Rowery
Foto: Dominik Ketz, Tourismus NRW e.V.
Zamek
Foto: Tourismus NRW e.V.
Przyjaciele
Foto: radrevier.ruhr_Tack

Co warto zobaczyć w okolicy?

Szlak Dziedzictwa Przemysłowego? To raj dla miłośników industrialnych klimatów. Sieć ścieżek rowerowych szczelnie oplata najważniejsze zabytki przemysłowe między Duisburgiem i Hamn. Do wyboru jest m.in. Rundkurs Ruhrgebiet oraz Emscherparkradweg – które biegną równolegle, będąc połączone bocznymi ścieżkami. Całość daje sporą swobodę w planowaniu trasy: nie tylko jednodniowych wycieczek, ale i dłuższej wyprawy rowerowej.

Rheinradweg (Reński Szlak Rowerowy) jest prawdziwym klejnotem wśród szlaków rowerowych w Niemczech jest EuroVelo 15, czyli Reński Szlak Rowerowy (Rheinradweg). To transgraniczna trasa, która łączy Szwajcarię, Francję, Niemcy i Holandię. Część szlaku – niektórzy twierdzą, że najpiękniejsza – przebiega przez Nadrenię Północną-Westfalię.

Ścieżka rowerowa w dolinie Ruhry – mamy dla was jeszcze jedną propozycję rowerowego szaleństwa, tym razem połączonego z… wodnymi atrakcjami. Ścieżka rowerowa w dolinie Ruhry została wytyczona w 2006 roku – to idealna trasa dla osób, które pragną relaksu na rowerze, przemierzając wrzosowiska, góry oraz ślady epoki przemysłowej.

Przydatne informacje
  • Więcej na temat rowerowych wycieczek przeczytacie tutaj

  • W tym artykule znajdziecie wszystkie informacje o Dortmundzie.

  • W Wizz Air możecie zabrać ze sobą bezpłatnie jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm i wadze do 10 kg.

  • Członkostwo w WIZZ Discount Club (WDC) umożliwia korzystanie ze zniżek od regularnych cen lotów Wizz Air i innych usług. Jego roczny koszt wynosi od 30 EUR.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »