Fly4free.pl

Na Mazurach powstanie największy park rozrywki w Polsce? Ma być większy od Energylandii!

Foto: Holiday Park
Znana przede wszystkim z wielkich hal targowych, centrum kongresowego Warsaw Expo oraz parku rozrywki Mandoria pod Łodzią firma Ptak SA chce zbudować największy park rozrywki w Polsce – informuje „Wyborcza”. Ogromny obiekt miałby powstać w Olsztynku, w polowie drogi między Warszawą i Gdańskiem,

Energylandia okazała się tak wielkim hitem, że kolejni duzi inwestorzy są bardzo zainteresowani powieleniem sukcesu kompleksu w Zatorze. Jedną z takich firm jest Ptak SA, która słynie przede wszystkim z wielkich hal targowych, choć w swoim portfolio ma też duży park rozrywki Mandoria w Rzgowie pod Łodzią. Teraz media donoszą, ze firma planuje nowy obiekt pod Olsztynkiem, a więc niemal dokładnie w połowie drogi z Warszawy do Gdańska. Inwestor zakupił już pod Olsztynkiem 300 hektarów ziemi, na terenie dawnego PGR Łutynówko, położonego nieopodal jeziora Wenyk.

Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale miejscowe władze są dobrej myśli.

– Sądzę, że jest ogromna szansa, że w perspektywie czasu powstanie tutaj największy park rozrywki w Polsce. Wiele będzie zależało od podejścia samorządu gminy i województwa, potrzebne są też decyzje środowiskowe, ale uważam, że taka inwestycja jest nam potrzebna – mówi „Wyborczej” Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Radni gminy zapoznali się już z koncepcją projektu oraz harmonogramem prac. Tempo jest dość zawrotne – plan zakłada bowiem realizację pierwszego etapu inwestycji już w 2024 roku.

Obiekt miałoby początkowo odwiedzać do 250 tysięcy gości rocznie, a docelowo- wraz z rozbudową obiektu o kolejne atrakcje – nawet milion. Konieczne będą do tego jednak także inwestycje samorządowe, m.in. budowa nowych dróg.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »