Fly4free.pl

„Więcej nie piję” wyrażone eksponatami. W Chorwacji powstało… muzeum kaca!

impreza
Foto: View Apart / Shutterstock

Pamiątki nieznanego pochodzenia znalezione rano w swoim mieszkaniu, kieszeni czy w galerii zdjęć w telefonie, ściana wyznań, iście filmowe historie, a nawet sklepik wypełniony niezwykłymi przedmiotami – to wszystko czeka na was w… Muzeum Kaca.

Niemal każdy dorosły człowiek ma w swojej historii choć jedną (nie)pamiętną noc, po której poranek wyznaczały hektolitry wody, ogólne zmęczenie materiału i urlop na żądanie. Kac jest bowiem zjawiskiem równie niepożądanym, co powszechnym. I to na całym świecie.

Dokładnie z tego samego założenia wyszła para chorwackich studentów. Podczas jednego z wieczorów ze znajomymi, wspominając jednocześnie swoje najlepsze historie z poranków po suto zakrapianych imprezach, wpadli na pomysł zebrania podobnych opowieści w jednym miejscu. I tak oto powstało pierwsze na świecie muzeum kaca.

Twórcą nietypowej wystawy są Rino Dubokovic i jego dziewczyna Roberta Mikelic – oboje na co dzień studiujący na uniwersytecie w Zagrzebiu.

Ekspozycja, nad którą para pracowała przez sześć miesięcy, symbolizuje krętą i niełatwą drogę do domu z imprezy. Najpierw wchodzimy więc do części „ulicznej”, potem mijamy lustra, które nawiązują do mijanych często witryn sklepowych, aż na końcu trafiamy do ogrodu i… wreszcie własnego pokoju.

W środku znajdziecie m.in. „ścianę wspomnień”, na której każdy zwiedzający może dopisać swoją historię zaczynającą się od słów: „obudziłem się z…”. Obecnie wśród wyznań znajdziecie m.in. węża, byłą dziewczynę, jedno oko i… pirata.

Nie zabrakło też innych zabawnych historii, przedmiotów zebranych od ludzi, którzy chcieli opowiedzieć o swoim dniu po najbardziej spektakularnych imprezach ani dodatkowych atrakcji. Możecie bowiem spróbować swoich sił w specjalnie zaprojektowanych rzutkach, które oddają efekt upojenia, ubrać słynne okulary imitujące stan po spożyciu alkoholu i próbować w nich chociażby strzelić bramkę, zagrać w Drinkopoly – alternatywną wersję słynnego Monopoly. Na koniec zostaje jeszcze zrobienie zakupów w sklepie z pamiątkami. W ofercie m.in. alkoplanszówki i przeróżne gadżety, które umilą zabawę podczas kolejnej imprezy.

Choć całe muzeum ma charakter bardzo rozrywkowy, to docelowo ma również poruszać problem nadużywania alkoholu czy niepohamowanej zabawy. I podkreślać, że jak ze wszystkim w życiu, tak i z szalonymi imprezami – warto zachować umiar.

Muzeum zlokalizowane w Zagrzebiu jest czynne codziennie od 11 do 23. Bilet normalny kosztuje 30 HRK (czyli ok. 17 PLN), a studencki 25 HRK (ok. 14 PLN).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »