Fly4free.pl

Zdążyłeś zapomnieć o testach na COVID i maseczkach? Podczas mundialu w Katarze będą niezbędne!

Foto: katatonia82 / Shutterstock
Wszyscy kibice udający się do Kataru na piłkarskie mistrzostwa świata, będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonany tuż przed podróżą – informują organizatorzy mundialu. I to niezależnie od tego, czy są zaszczepieni przeciw COVID-19 czy nie. Takich pandemicznych ograniczeń jest jednak więcej.

W ostatnich kilku miesiącach zdążyliśmy zapomnieć o pandemii koronawirusa, bo zdecydowana większość krajów zniosła jakiekolwiek restrykcje w podróżowaniu. Większość, ale nie wszystkie, co potwierdza czwartkowa informacja od organizatorów piłkarskiego mundialu. Katarskie władze potwierdziły w niej, że wszyscy kibice wybierający się do tego kraju będą musieli przed podróżą wykonać test na koronawirusa i przy wjeździe przedstawić negatywny wynik.

Nie ma przy tym żadnego znaczenia czy wcześniej przyjęliśmy szczepionkę na koronawirusa. Jeśli chodzi o rodzaj testu, to może to być test PCR (wykonany w ciągu 48 godzin przed podróżą) lub szybki test antygenowy (do 24 godzin), choć ten ostatni musi być wykonany w laboratorium (nie są akceptowane testy wykonane samodzielnie). Przepisy dotyczą wszystkich osób powyżej 6 roku życia.

Oprócz tego, wszystkie osoby powyżej 18 roku życia muszą zainstalować na swoich telefonach aplikację Ehteraz, która ma „śledzić nasze ruchy i stan zdrowia”.

„Zielony kolor w aplikacji Ehteraz (potwierdzający, że jej użytkownik nie jest zakażony COVID-19) jest niezędnym warunkiem wejścia do wszelkich pomieszczeń zamkniętych” – informują organizatorzy.
Kibice będą też musieli się przeprosić z maseczkami, które są i będą wymagane w transporcie publicznym w Katarze. To też ważna informacja, bo większość fanów będzie się przemieszczała pomiędzy stadionami metrem.

Organizatorzy dodają też, że w przypadku uzyskania pozytywnego testu na COVID-19 dana osoba będzie poddana izolacji zgodnie z protokołem Ministerstwa Zdrowia Publicznego

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »