Fly4free.pl

Karaibska wyspa wpuści turystów. Dotąd warunkiem wjazdu były zarobki – 270 tys. PLN rocznie

Montserrat
Foto: IndustryAndTravel / Shutterstock

Niewielka karaibska wyspa Montserrat po 18 miesiącach zamknięcia postanowiła ponownie zacząć przyjmować turystów na szeroką skalę. Warto bowiem zaznaczyć, że do tej pory wjechać tu mogli tylko ci, którzy zarabiają co najmniej 70 tys. USD rocznie, czyli ponad 270 tys. PLN.

W ostatnich miesiącach zdążyliśmy przyzwyczaić się do wielu zaskakujących, restrykcyjnych i uciążliwych obostrzeń wjazdowych. Na szczęście wiele nawet najbardziej zatwardziałych w swoich zasadach krajów decyduje się nieco luzować zasady i w końcu chce wpuszczać turystów na większą skalę – choć najczęściej bardzo powoli i stopniowo. I tak też stanie się na wyspie Montserrat.

Od 1 października wjechać tu będą mogli wszyscy turyści pod warunkiem, że przeszli pełny cykl szczepień przeciwko koronawirusowi. Muszą też liczyć się z 5-dniową kwarantanną i koniecznością przedstawienia negatywnego wyniku testu. Ale co istotne – nie będą już musieli udowadniać, ile zarabiają.

Dlaczego o tym wspominamy? Bo Montserrat jest bardzo ciekawym przykładem pandemicznych restrykcji. Karaibska wyspa była jednym z tych miejsc, które niemal całkowicie zamknęła swoje granice – i to już w marcu 2020 roku. Od tamtej pory turyści nie mieli tu wstępu – z jednym małym wyjątkiem, który wprowadzono w kwietniu tego roku.

Pozwolenie na wjazd mogli otrzymać ci, którzy mogli pochwalić się… odpowiednimi zarobkami i chcieli zostać tu wystarczająco długo. Trzeba było bowiem przedstawić dowód, że w ciągu roku zarobiło się przynajmniej 70 tys. USD i zapewnić, że na wyspie spędzi się co najmniej dwa miesiące. W zamian mogli otrzymać pozwolenie na pobyt dedykowany przede wszystkim pracownikom zdalnym.

Zasady były jednak tak restrykcyjne, że z tej opcji skorzystało zaledwie… 21 osób.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »