Fly4free.pl

Miasta, do których chce się przeprowadzić najwięcej osób. O liderze zestawienia marzy pół świata

Dubaj
Foto: Rasto SK / ShutterStock
Dubaj jest miastem, do którego chcieliby się przeprowadzić obywatele największej liczby krajów świata – tak wynika z badania Remitly, brytyjskiej firmy pośredniczącej w międzynarodowych przekazach pieniężnych. Informacje w sieci na temat przenosin do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich dominowały u 60 nacji.

Firma Remitly przeprowadziła badanie na podstawie wyników w wyszukiwarce Google. Przeanalizowano frazę „przeprowadzka do (miasto)”, którą wpisywano we wszystkich językach w 164 krajach świata w okresie od października 2022 do września 2023 roku. Lokalizacje, które pojawiały się najczęściej, uznano za najpopularniejsze miejsca docelowe w danym państwie, zaś ogólne rankingi były sumą tego, ile razy dane miasto było wpisywane w Google.

Zdecydowanie najpopularniejszym miastem, o którym internauci myśleli w kontekście przeprowadzki, okazał się Dubaj – było ono najczęściej wpisywane w wyszukiwarce przez osoby z aż 60 krajów. Pięciokrotnie niższy wynik pojawił się w przypadku Miami – miasto w południowo-wschodniej Florydzie dominowało w zapytaniach internautów z 12 krajów. Trzecie miejsce pod względem popularności zajął Paryż, który był pierwszym wyborem dla osób planujących przeprowadzkę z 10 państw.

Na kolejnych miejscach listy różnice pod względem popularności były mniejsze. Obywatele ośmiu krajów najczęściej wyszukiwali informacji na temat przeprowadzki do Nowego Jorku, Madrytu i Singapuru. Osoby z sześciu krajów skupiały się na Londynie i Brukseli, trzech na Toronto, a dwóch na łącznie dziewięciu miastach, wśród których znalazł się m.in. Wiedeń czy Chicago.

Liczba krajów, w których dane miasta dominowały w wyszukiwaniach dot. przeprowadzki:

1. Dubaj – 60
2. Miami – 12
3. Paryż – 10
4. Nowy Jork, Madryt, Singapur – 8
5. Londyn, Bruksela – 6
6. Toronto – 3
7. Waszyngton, Buenos Aires, Christchurch, Quebec City, Bogota, Portland, Wiedeń, Phoenix, Chicago – 2

W badaniu nie uwzględniono wyszukiwań wśród polskich internautów. Zbadano za to inne europejskie narodowości. I tak, Niemcy, Portugalczycy, Hiszpanie i Turcy najczęściej szukali informacji o przeprowadzce do Londynu, Francuzi, Szwajcarzy i Luksemburczycy do Brukseli, Austriacy do Monachium, Grecy do Miami, Serbowie do Wiednia, a obywatele Gibraltaru do Nowego Jorku. Dubaj dominował m.in. wśród Norwegów, Szwedów, Włochów, Czarnogórców, Albańczyków, Belgów, Holendrów, Brytyjczyków, ale także Australijczyków, Nigeryjczyków czy Amerykanów.

Czy wyniki tego badania mogą być dowodem na to, że dane miasta są aż tak popularne wśród poszczególnych nacji? Wydaje się, że nie do końca, ale niektóre wnioski są interesujące i mogą skłaniać do dalszych dyskusji. Ciekawie wygląda bowiem fakt, że mieszkańcy Wybrzeża Kości Słoniowej najczęściej szukali informacji o przeprowadzce do Paryża, a sąsiedniej Liberii – do Singapuru. Wśród Brazylijczyków z kolei dominował Londyn, podczas gdy u Argentyńczyków pierwsze miejsce zajęło Miami (fani piłki nożnej mogą się zastanawiać, na ile jest to spowodowane grą Leo Messiego w Interze Miami 🙂 ).

Firma Remitly argumentowała przeprowadzenie badania ogólnoświatowym trendem dotyczącym wzrostu liczby wyszukiwań informacji o przeprowadzce za granicę, który zaczął się w szczytowym momencie pandemii. Autorzy dodali, że w ciągu ostatnich trzech dekad migracja międzynarodowa stale rosła, a najnowsze statystyki z 2020 roku pokazały, że w kraju innym niż kraj urodzenia żyje obecnie około 281 mln ludzi (ok. 3,6 proc. światowej populacji).

Foto: Remitly
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »