Fly4free.pl

To jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce! Odwiedź Mazury, czyli Krainę Tysiąca Jezior

Foto: Sun & Snow
Mazury to od lat jedna z ulubionych destynacji wakacyjnych Polaków, a jednak nadal możemy tu znaleźć miejsca kameralne, położone w bezpiecznej odległości od miejscowości turystycznych – hałaśliwych, pełnych straganów i potoków ludzi. Takie docenią miłośnicy kontaktu z naturą, którzy pragną wypocząć od miejskiego zgiełku, wyłączyć się i spędzić czas otuleni ciszą.

Karwica, położona nad jeziorem Nidzkim w kompleksie Puszczy Piskiej, nie jest miejscem dla każdego. Z pewnością przypadnie do gustu fanom pieszych wędrówek, rowerowych wycieczek i sportów wodnych, ale nie motorowych, bo obowiązuje tu strefa ciszy. W tej okolicy w obliczu mazurskiej przyrody można złapać prawdziwy dystans do codzienności, oczyścić umysł i nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami. Nie ma tu dużych kompleksów hotelowych, a jedyny większy obiekt pod wynajem to apartamenty Zapach Lasu – Naturalne SPA w Karwicy.

JEZIORO NIDZKIE, CZYLI COŚ DLA FANÓW SPOKOJU I CISZY

Na Mazurach leżą bardzo popularne jeziora: Śniardwy i Mamry, czyli dwa największe akweny w Polsce. Jeśli planujemy tam wypocząć, musimy się przygotować na plaże pełne turystów, liczne pensjonaty i przepełnione obiekty gastronomiczne oferującej obiady domowe, pizzę, smażone ryby oraz kebaby. Jeśli ktoś preferuje ciszę i spokój, lepszym wyborem będą okolice jeziora Nidzkiego. Jak się okazuje, jest to jeden z najmniej zmienionych przez działalność człowieka akwenów w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. To liczące ponad 20-kilometrów długości jezioro, pełne zatok i wysp, stanowi rezerwat przyrody, dlatego objęte zostało strefą ciszy i zakazem używania silników spalinowych. Znajduje się tu kilka stanic, w których możemy wypożyczyć żaglówkę, łódkę, kajak lub rower wodny i eksplorować okolicę w ciszy. Jezioro Nidzkie znajduje się na początku szlaku mazurskich jezior – po przepłynięciu przez krótki kanał w Rucianem-Nidzie dopłyniemy aż do Jeziora Mikołajskiego.

Foto: Sun & Snow

PUSZCZA PISKA, CZYLI DRUGI POD WZGLĘDEM WIELKOŚCI KOMPLEKS LEŚNY W EUROPIE

Nieopodal jeziora Nidzkiego znajduje się Puszcza Piska. Jej symbolem jest bocian biały, którego można zobaczyć w wielu pobliskich wioskach. To największy kompleks leśny na Mazurach i drugi w całej Europie. Przylega bezpośrednio do Mazurskiego Parku Krajobrazowego i cieszy się popularnością, a National Geographic opisuje ją jako miejsce, gdzie można się wyłączyć. To tutaj znajduje się słynna „sosna mazurska”, która liczy aż 200 lat i mierzy 40 metrów wysokości. W gęstych lasach możemy spotkać mnóstwo zwierząt, są to przede wszystkim jelenie, łosie, sarny, dziki, zające, lisy i od niedawna rysie. Zarówno miłośnicy błogiego lenistwa, jak i aktywnego wypoczynku znajdą tu coś dla siebie. W okolicy poprowadzono liczne trasy rowerowe, biegnie tędy m.in. Mazurska Pętla Rowerowa, która liczy aż 300 km! Jedyna w swoim rodzaju, urokliwa trasa prowadzi wokół całej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Foto: Sun & Snow

WYGODNE APARTAMENTY W SERCU MAZURSKIEJ PUSZCZY

Karwica to niewielka wieś, w której dominuje niska zabudowa, przeważają domy letniskowe. Znajdziemy tu dosłownie kilka sklepów, jedną restaurację, sporo kameralnych kwater prywatnych i domków działkowych. Jednak osoby łaknące większej wygody mogą zatrzymać się w apartamentach Zapach Lasu – naturalne SPA w Karwicy. – Dla gości kurortu przygotowaliśmy zewnętrzny, podgrzewany basen, saunę, boisko, miejsce do grillowania i plac zabaw dla dzieci. Jednak to dopiero początek atrakcji, bo największe skarby skrywają się poza terenem naszego obiektu. Obok znajduje się stadnina koni, na życzenie podstawione zostaną rowery z pobliskiej wypożyczalni, a nad jeziorem Nidzkim zlokalizowana jest malownicza, nowo urządzona plaża – wylicza Catherine Martins, Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich Sun & Snow. – W porcie Karwica można wypożyczyć sprzęt wodny, a jeżeli ktoś posiada własną łódkę znajdzie tu miejsce do slipowania i zimowania łodzi – dodaje. Puszcza Piska została wytypowana przez National Geographic jako jedno z 20 miejsc na świecie, które należy odwiedzić. Okolica pozwala uwierzyć, że zdrowie pochodzi z natury – tu można zanurzyć się w zieleni i ciszy oraz poczuć nieskażony mazurski klimat i prawdziwie czyste powietrze.

Foto: Sun & Snow
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »