Fly4free.pl

Ponad 1100 zł za bilet na kolejkę górską pod Matterhornem. To najwyższe przejście graniczne w Europie!

Foto: Matterhorn Alpine Crossing
Najwyżej położona kolejka w Alpach, najwyższe przejście graniczne w Europie, a do tego zapierające w piersi widoki na alpejskie szczyty i nawet 2-godzinna przygoda z licznymi przystankami po drodze. Tak w skrócie można podsumować jedną z najnowszych atrakcji na naszym kontynencie – Matterhorn Alpine Crossing.

Nie ma znaczenia, czy jesteście fanami nietypowych przejść granicznych, gór czy kolejek górskich, bo to miejsce może śmiało łączyć wszystkie te trzy kategorie. Niedawno otwarty Matterhorn Alpine Crossing robi naprawdę niezwykłe wrażenie i potrafi zachwycić!

Nowo wybudowana kolejka łączy Zermatt w Szwajcarii z miasteczkiem Cervinia we Włoszech, nieopodal jednego z najsłynniejszych szczytów świata – Matterhornu. Nowa część kolejki – nazwana Matterhorn Glacier Ride II – połączona jest z wcześniej wybudowanymi stacjami i przewozi pasażerów ze stacji Klein Matterhorn (3883 m n.p.m.) i łączy się z dolną stacją Testa Grigia we Włoszech na wysokości (3458 m n.p.m.). Imponujące!

Na nową atrakcję składa się 35 panoramicznych wagoników, które pozwalają napawać się spektakularnymi krajobrazami. Koszty budowy szacuje się na około 45 mln CHF.

Foto: Matterhorn Alpine Crossing
Foto: Matterhorn Alpine Crossing

Nie jest to też ekspresowa podróż, bowiem cała przeprawa przez wszystkie stacje (a jest ich aż 9) zajmuje od 1,5 do 2 godzin. Dodatkowo trzeba doliczyć czas na „zwiedzanie” okolic poszczególnych stacji. Nie zabraknie tam bowiem ani lokali gastronomicznych ani pamiątek ani też dodatkowych atrakcji – jak chociażby piesze wycieczki na wiszący most, po lodowcu, odwiedzenie miasteczka sportów zimowych, najwyżej położonego kina i muzeum w Europie, ścieżki przyrodnicze i wiele innych). W kulminacyjnym momencie – na najwyższej stacji kolejki w Europie – można podziwiać aż 38 alpejskich szczytów.

Wcześniej przekroczenie tej granicy w tym miejscu było możliwe wyłącznie dla narciarzy. Teraz – w teorii – będzie dostępne dla wszystkich, ale w praktyce – bez solidnego budżetu się nie obejdzie, bo bilet na kolejkę kosztuje naprawdę dużo. Osoba dorosła musi za podróż w obie strony zapłacić od 218 do 240 franków szwajcarskich (czyli równowartość 1000-1100 zł) – w zależności od sezonu. Bilety w jedną stronę zaczynają się od 156 franków, czyli ok. 720 zł.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »