Fly4free.pl

Pod Łodzią stworzą ogromny park rozrywki – będzie większy od Energylandii!

Foto: Mandoria

Mandoria, bo tak będzie się nazywać nowy park rozrywki, będzie zlokalizowana blisko skrzyżowania autostrady A1 z drogą S8. I ma ambicję stać się najciekawszym tego typu projektem w tej części Europy – czytamy w “Pulsie Biznesu”.

O ogromie inwestycji świadczy już jego skala – docelowo Mandoria będzie miała 50 ha powierzchni, podczas gdy Energylandia ma “tylko” 35 ha. Ale to dopiero za kilka lat – w pierwszym etapie, który ma się zakończyć już w połowie przyszłego roku, powstanie całoroczny park rozrywki pod dachem o powierzchni 15 tysięcy metrów kwadratowych.

Projekt powstaje w Rzgowie pod Łodzią, jego wartość opiewa na 108 mln PLN, a jego inwestorem jest firma Ptak, czyli właściciel słynnego modowego centrum handlowego, zlokalizowanego tuż obok. Ptak chce tym samym wykorzystać efekt synergii – rocznie Miasto Mody Ptak odwiedza ok. 9 mln klientów z Polski i zagranicy. Dzięki istnieniu parku rozrywki, ta liczba może się jeszcze zwiększyć.

Mandoria będzie parkiem tematycznym, w którym przeniesiemy się do renesansowego miasta z 1520 roku, gdzie będziemy mogli dokładnie zobaczyć, jak w tamtym okresie funkcjonowały miasta handlowe. Ale oczywiście, ma mieć też klasyczne funkcje parku rozrywki: w ogromnej hali znajdą się roller-coastery, “wirująca beczka”, ogromny starek, latarnia morska, tawerna czy labirynt.

Wyobraź sobie miasto, w którym ludzie żyją jak przed wiekami. Miasto pełne egzotycznych barw, zapachów i dźwięków, a...

Gepostet von Mandoria - Tematyczny Park Rozrywki am Mittwoch, 2. Oktober 2019

– Chcemy oczarować naszych gości Mandorią. Pragniemy, by stałą się ona turystyczną atrakcją, do której będą przyjeżdżać goście z całej Polski i sąsiednich krajów. Jesteśmy przekonani, że budujemy park rozgrywki, z którego dorośli i dzieci będą wyjeżdżać z wyjątkowymi wspomnieniami oraz chęcią powrotu w przyszłości – mówi Daniel Heinst, dyrektor projektu.

Otwarcie pierwszej części Mandorii ma się odbyć latem 2020 roku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Piszecie że Mandoria  będzie większa od Energylandii bo ta ma tylko 35 ha. Jednak pisząc ten artykuł warto byłoby zaczerpnąć trochę wiedzy, bbo Energylandia w przyszłym roku będzie miała ok 50 ha po oddaniu kolejnych 2 rollercoasterów. A docelowo ma mieć 150 ha więc Mandoria będzie jednak troszkę mniejsza.
Kamil Barciński, 24 października 2019, 2:46 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »