Fly4free.pl

Malta otwiera granice dla Polaków! A Hiszpania zaczyna sezon wcześniej

Foto: Karina Movsesyan / Shutterstock

Od 1 lipca Malta otworzy granice i wznowi pasażerski ruch lotniczy. Jednocześnie władze tej pięknej wyspy dopisały Polskę na listę “bezpiecznych” krajów, co oznacza, że będziemy tam mogli jechać na wakacje bez 14-dniowej kwarantanny.

Malta to kolejny kraj, który ogłosił otwarcie granic, jednak długo nie było jasne, czy Polacy będą mogli wybrać tam się na wakacje. Jeszcze na początku czerwca Malta opublikowała listę 17 krajów, których obywatele będą mogli swobodnie wjechać na jej teren. Na liście znalazły się m.in. Włochy, Niemcy, Austria, Węgry, Czechy, Irlandia czy Słowacja, ale zabrakło na niej Polski. Jednak teraz, jak czytamy w “Rzeczpospolitej”, lista została rozszerzana do 22 krajów i znajduje się na niej także Polska. Oznacza to, że po wylądowaniu na wyspie podróżujących z naszego kraju nie będzie obowiązywała 14-dniowa kwarantanna.

Jak dolecimy na Maltę?

Z systemów rezerwacyjnych tanich przewoźników wynika, że loty na Maltę z Polski planują uruchomić zarówno Ryanair jak i Wizz Air. Irlandzka linia poleci do portu w Luqa z Gdańska (loty od 1 lipca, raz w tygodniu), Poznania (od 3 lipca, raz w tygodniu) i Wrocławia (od 5 lipca raz w tygodniu), a także z Krakowa (od 4 lipca, loty we wtorki i soboty). Z kolei Wizz Air planuje latać na Maltę z Warszawy (od 4 lipca – loty 2 razy w tygodniu, a od 21 lipca – 3 razy w tygodniu) oraz Katowic (od 4 lipca, loty we wtorki i soboty).

Maltańskie władze informują, że po przylocie do tego kraju podróżni nie będą badani na obecność koronawirusa, będą mieli jedynie zbadaną temperaturę i zostaną poproszeni o podanie informacji o swoich planach na wyspie. Choć z drugiej strony, nasz wakacyjny pobyt na Malcie będzie się odbywał z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. Na przykład na plażach minimalna odległość między leżakami i parasolami musi wynosić 2 metry.

kobieta w Barcelonie
Foto: xbrx / Shutterstock

Hiszpania otwiera wcześniej sezon

To nie koniec dobrych wiadomości, bo Hiszpania ogłosiła w poniedziałek, że otworzy swoje granice dla krajów strefy Schengen już od 21 czerwca, czyli 9 dni wcześniej niż pierwotnie planowała. Jedyny wyjątek to granica z Portugalią, która zostanie otwarta dopiero 1 lipca. Przypomnijmy, że pierwszym hiszpańskim regionem, który już przyjął turystów, są Baleary. Chodzi o “pilotażową” grupę 10900 turystów z Niemiec, którzy od 15 czerwca spędzają wakacje na Menorce oraz Ibizie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Przydałby się jakiś zbiorczy i uaktualniany artykuł o tym gdzie można i na jakich zasadach wjeżdżać czy przylatywać. U jednych obowiązkowe testy  a u innych kwarantanna, ogólnie jest chaos! Coś takiego spisane w jednym miejscu byłoby pomocne.  Pozdrawiam.
goll85, 16 czerwca 2020, 17:26 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »