Fly4free.pl

Malta zmieniła zasady wjazdu. Niestety na gorsze!

malta
Foto: kavalenkava / Shutterstock

Wszyscy turyści wybierający się na Maltę, powinni czym prędzej zapoznać się z nowymi zasadami wjazdowymi. Już od jutra wymagany będzie test PCR wykonany jeszcze przed podróżą. I w przeciwieństwie do zasad, które obowiązywały wcześniej – będziemy musieli za niego zapłacić z własnej kieszeni.

Coraz więcej krajów decyduje się na poluzowanie obostrzeń, znoszenie testów PCR lub kwarantanny. Niestety Malta poszła w inną stronę i już od 1 czerwca nieco utrudni podróże turystyczne.

O sprawie poinformowała Ambasada Polski na Malcie. Zacznijmy od tego, że zmienia się zasada wykonywania testów. Do tej pory turyści lecący na Maltę mogli zrobić test przed podróżą lub już na miejscu na lotnisku. Większość decydowała się na tę drugą opcję, bo takie testy były dla turystów bezpłatne, a ich koszt brał na siebie maltański rząd. Teraz jednak ta przyjazna opcja znika.

Wszyscy podróżni muszą wykonać test zanim wsiądą do samolotu. Musi to być test PCR, wykonany nie dalej niż 72 h przed podróżą. Należy też pamiętać o wypełnieniu formularza wjazdowego. Nowe zasady obejmują zarówno osoby podróżujące drogą lotniczą jak i morską.

Na szczęście jest też dobra wiadomość, ale tylko dla osób, które przechorowały COVID-19 lub zdecydowały się zaszczepić. Zarówno zaszczepieni pełnym cyklem szczepień, jak i ozdrowieńcy będą zwolnieni z obostrzeń. Malta nie określiła jednak konkretnych wytycznych dotyczących udokumentowania zachorowania. Dopóki nie zostanie to określone, jedynym dokumentem uprawniającym do zwolnienia jest pozytywny wynik testu PCR z przeszłości.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »