Fly4free.pl

Kolejny urlopowy kraj łagodzi najostrzejsze restrykcje w UE! Świetne wieści dla niezaszczepionych i ozdrowieńców

Foto: Catlin Stan / Shutterstock
Od 11 kwietnia osoby podróżujące na Maltę z państw wpisanych na czerwoną listę (czyli takich jak Polska) będą mogły wjechać do tego kraju po okazaniu negatywnego wyniku testu PCR lub certyfikatu potwierdzającego status ozdrowieńca.

W ostatnich tygodniach kolejne kraje mocno luzowały restrykcje wjazdowe, jednak jednym z ostatnich państw w UE, który utrzymywał dość mocne restrykcje wobec osób niezaszczepionych i ozdrowieńców, była Malta. W przypadku krajów takich jak Polska (znajdujących się na czerwonej liście) bez żadnych kłopotów na Maltę podróżować mogą obecnie tylko osoby w pełni zaszczepione. Co z osobami niezaszczepionymi? Muszą wykonać test PCR przed podróżą, jednak i tak po przylocie są kierowane na 14-dniową kwarantannę. Podobnie z ozdrowieńcami – oprócz odpowiedniego certyfikatu kwarantanny unikały tylko osoby dodatkowo zaszczepione dawką przypominającą. Na szczęście już od najbliższego poniedziałku te przepisy mocno się zmienią. Jak wyglądają szczegóły?

W komunikacie Maltańskiej Organizacji Turystycznej czytamy, że od 11 kwietnia osoby z Polski i innych krajów na czerwonej liście będą mogły wjechać do kraju nie tylko na podstawie certyfikatu zaszczepienia, ale też na podstawie negatywnego wyniku testu PCR wykonanego do 72 godzin przed przyjazdem (dla niezaszczepionych) lub certyfikatu potwierdzającego status ozdrowieńca (nie może być starszy niż 180 dni). Oznacza to, że niezaszczepieni i ozdrowieńcy w praktyce unikną kwarantanny i będą mogli wjeżdżać na Maltę bez dodatkowych obostrzeń.

– Decyzja o łagodzeniu ograniczeń w podróżowaniu związanych z COVID-19 stanowi punkt zwrotny w działaniach rządu zmierzających do przywrócenia normalności na Wyspach Maltańskich. Jesteśmy przekonani, że nadchodzące miesiące przyniosą znakomite rezultaty dla branży turystycznej. Mamy też nadzieję, że pozwoli to osiągnąć nasz ostateczny cel – stworzenie z Malty wysokiej jakości ośrodka turystycznego – mówi Clayton Bartolo, maltański minister turystyki.

Nie są to jedyne zmiany, jakie wprowadza Malta. Od 10 kwietnia osoby uczestniczące w imprezach masowych (zarówno w plenerze jak i przestrzeni zamkniętej) nie będą musiały przy wejściu okazywać certyfikatu zaszczepienia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Mariusz trochę przesadziłeś z tym tytułem. Świetnie to może być w momencie kiedy rząd Malty zniesie wszelkie testy i monitorowanie turystów. To co teraz chcą zrobić to tylko desperacki kroczek z powodu spadku przychodów w turystyce. Najzwyklejszy PR mający przywrócić zmyśloną wcześniejszą renomę.
Semen6969, 6 kwietnia 2022, 14:05 | odpowiedz
Poszli mi "na rękę" że ho ho, nawet antygenu nie dopuścili. Szkoda, to był nawet ładny kraj, mam nadzieję, że dostają po kościach.
remineus, 6 kwietnia 2022, 14:37 | odpowiedz
Nie życz komuś tego, czego nie chciałbyś aby Tobie było życzone. A tak to olać Maltę jest dużo ciekawszych kierunków 😀
remineus Poszli mi "na rękę" że ho ho, nawet antygenu nie dopuścili. Szkoda, to był nawet ładny kraj, mam nadzieję, że dostają po kościach.
Marcin Lipsa, 6 kwietnia 2022, 16:46 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »