Fly4free.pl

Malta dopłaci turystom, którzy przyjadą tu na wakacje. Można zgarnąć nawet 900 PLN!

Foto: kavalenkava / Shutterstock

[AKTUALIZACJA] Aby ożywić znajdującą się w pandemicznym marazmie turystykę, władze Malty ogłosiły, że dopłacą nawet po 200 EUR turystom, którzy zdecydują się na spędzenie przynajmniej 3 noclegów w tym kraju podczas tegorocznych wakacji. Co zrobić, by uzyskać te pieniądze?

Plan ożywienia turystyki ogłosił w piątek Clayton Bartolo, czyli minister turystyki Malty. Jak stwierdził, większość restrykcji związanych z koronawirusem w tym kraju zostanie zniesiona do 1 czerwca i właśnie od tego momentu turyści mają szansę otrzymać dopłatę do swoich wakacji. Pieniądze otrzymają turyści, którzy zarezerwują swoje noclegi bezpośrednio w interesującym ich lokalnym hotelu pod warunkiem, że wykupią tam przynajmniej 3 noce. Ile można dostać?

W przypadku rezerwacji noclegów w 5-gwiazdkowym hotelu turyści otrzymają 200 EUR, w przypadku hotelu 4-gwiazdkowego – 150 EUR, a dla trzygwiazdkowych obiektów będzie to 100 EUR. Dodatkowo kwota ta może zostać zwiększona o 10 procent, jeśli turyści zdecydują się na noclegi na maltańskiej wyspie Gozo. Czy jest haczyk? Oczywiście, pieniądze będzie można bowiem wydać jedynie na posiłki, napoje i wszelkie inne dodatkowe usługi w obrębie hotelu, w którym zarezerwujemy nocleg.

Sama liczba turystów, którzy będą mogli skorzystać z programu, też jest ograniczona. Budżet kampanii wynosi 3,5 mln EUR, a w ramach programu połowę kwoty będzie wykładała Maltańska Organizacja Turystyczna, a drugą połowę same hotele. Obecnie hotele mają czas do 16 kwietnia, by zgłaszać się do programu, sam program dla turystów ma ruszyć w czerwcu.

– Chcemy sprawić, by hotele na Malcie były w uprzywilejowanej pozycji w momencie, gdy międzynarodowa turystyka zostanie wznowiona – mówi Bartolo i dodaje, że Malta oczekuje, że z programu może skorzystać nawet 35 tysięcy zagranicznych turystów.

Jak informuje agencja Reuters, Malta ma obecnie najwyższy wskaźnik osób zaszczepionych przeciw COVID-19 w całej Unii Europejskiej – 42 procent populacji wyspy otrzymało już przynajmniej jedną dawkę szczepienia. Jednocześnie też Malta notuje w ostatnich dniach duży spadek w liczbie nowych zakażeń.

Według danych WTTC, turystyka odpowiada nawet za 27 procent PKB Malty i tak jak w podobnych przypadkach krajów południa Europy – pandemia bardzo negatywnie wpłynęła na gospodarkę całego kraju. Dość powiedzieć, że w 2019 roku Maltę odwiedziło 2,7 miliona turystów, a w 2020 roku zaledwie 20 procent tej liczby.

Brzmi to wszystko bardzo dobrze, jednak ciekawe jest, czy Malta zmieni jeszcze restrykcje wjazdowe. Przypomnijmy, że obecnie pasażerowie z Polski lecący na Maltę i chcący uniknąć kwarantanny muszą mieć ze sobą negatywny wynik testu PCR na koronawirusa wykonany w ciągu 72 godzin przed wylotem.  Zwolnione z konieczności przedstawienia negatywnego wyniku testu są osoby, które posiadają certyfikat zaszczepienia dwiema dawkami szczepionki przeciw COVID-19. Warunkiem jest, aby druga dawka została podana przynajmniej 10 dni przed planowaną podróżą.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
. Przypomnijmy, że obecnie pasażerowie z Polski lecący na Maltę i chcący uniknąć kwarantanny muszą mieć ze sobą negatywny wynik testu PCR na koronawirusa wykonany w ciągu 72 godzin przed wylotem.Można test wykonać po przylocie na Maltę i to darmowy. Ryanair nie ma prawa żadać okazania testu przed odlotem i nie robi tego.
andrzejdz, 11 kwietnia 2021, 20:26 | odpowiedz
Avatar użytkownika
A wiadomo coś jak ten podarunek odebrać? ;)
Artur Skoneczko, 11 kwietnia 2021, 20:44 | odpowiedz
Poprosiłbym autora o szczegóły, może link źródłowy?
M_Karol, 11 kwietnia 2021, 21:10 | odpowiedz
Solidny 3* hotel w dobrej lokalizacji, na 3 dni to koszt około 140€. Jak zwrócą z tego 100€ to polecę tam na pewno co najmniej 3 razy w tym sezonie :-).
Alvaro_morales, 11 kwietnia 2021, 21:18 | odpowiedz
 szczegóły są przecież w artykule... https://www.reuters.com/article/us-malta-tourism-handout-idUSKBN2BW2KX
M_Karol Poprosiłbym autora o szczegóły, może link źródłowy?
AdamWie, 11 kwietnia 2021, 21:43 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Pan pseudo-autor z portalu ograniczył się do wrzucenie komunikatu z Reuters, więc wyręczam go w reszcie informacji. Program ruszył dopiero: 9 -1 6 kwietnia: nabór chętnych hoteli; potem ewaluacja akceptacja wniosków.Rezerwacja zawsze bezpośrednio w hotelu. Każdy hotel dostanie budżet na promocję - proporcjonalnie do liczby łóżek. Łączna pula: 7 mln EUR: połowa rząd maltański, połowa hotele.UWAGA! żadnej gotówki do ręki: "Dla jasności gość rezerwujący hotel 5 * (za pośrednictwem systemu rezerwacji bezpośredniej) otrzyma łącznie 200 euro (100 euro premia MTA + 100 euro premia hotelowa) do wykorzystania na zakwaterowanie, jedzenie i napoje i inne usługi na terenie hotelu."https://www.mta.com.mt/en/news-details/293
bartlomiej.turek, 12 kwietnia 2021, 8:28 | odpowiedz
Avatar użytkownika
A Jak rezerwujemy przez biura podróży to nie ma dopłat??
Michał Nawrocki, 12 kwietnia 2021, 9:07 | odpowiedz
To będzie voucher do wykorzystania w tym hotelu na dodatkowe usługi podczas pobyty. Żadnej gotówki do ręki.
bartlomiej.turek, 12 kwietnia 2021, 11:16 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nie podróżowałem,, wiec pewności nie mam ale strona  https://www.visitmalta.com/en/covid-19 nie wspomina nic o darmowych testach po przylocie, jedynie o możliwości ich potwierdzenia na miejscu:"Passengers arriving from countries on the ‘Amber List' are required to submit a negative COVID-19 PCR test certificate before boarding flights to Malta. The swab test should be carried out within the previous 72 hours. For increased security, random swab tests may be conducted on passengers upon arrival at the Malta International Airport."
andrzejdz . Przypomnijmy, że obecnie pasażerowie z Polski lecący na Maltę i chcący uniknąć kwarantanny muszą mieć ze sobą negatywny wynik testu PCR na koronawirusa wykonany w ciągu 72 godzin przed wylotem.Można test wykonać po przylocie na Maltę i to darmowy. Ryanair nie ma prawa żadać okazania testu przed odlotem i nie robi tego.
Pan_Lis, 12 kwietnia 2021, 22:19 | odpowiedz
Wiecie może czy rezerwacje z booking.com wchodzą w grę? Na stronie MTA nie znalazłam żadnej informacji, że muszą to być rezerwacje bezpośrednie.
Lustiss, 25 czerwca 2021, 1:11 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »