Fly4free.pl

Kraj uwielbiany przez backpackerów znosi obostrzenia! To już kolejny w Azji

basen na dachu kuala lumpur
Foto: Patrick Foto / Shutterstock
Po Tajlandii i Wietnamie, przyszedł czas na Malezję – to już kolejny kraj uwielbiany przez backpackerów, który zupełnie zrezygnował z obostrzeń wjazdowych. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi turyści mogą tu wjechać bez żadnych restrykcji – a więc bez zaświadczenia o szczepieniu czy testu na COVID-19.

Azja Południowo Wschodnia to region, który chyba najmocniej ukochali sobie niskobudżetowi podróżnicy. Ale gdy przyszła pandemia koronawirusa, tutejsze kraje pozamykały się na cztery spusty. Naprawdę długo czekaliśmy na luzowanie zasad, a gdy te nadeszły – często dotyczyły wyłącznie osób zaszczepionych. Teraz jednak coraz więcej krajów zupełnie rezygnuje już z obostrzeń wjazdowych. Najnowsza na liście jest Malezja!

Dla osób zaszczepionych Malezja zniosła obostrzenia już 1 maja. Najnowsze przepisy ucieszą jednak wszystkich podróżników. Nie ma już bowiem rozgraniczenia na osoby zaszczepione i niezaszczepione. Nie ma też żadnych problemów z wjazdem. Rząd poinformował, że wszyscy turyści nie potrzebują już ani szczepienia, ani testów ani zaświadczenia o ozdrowieniu.

– Od 1 sierpnia 2022 r. wszystkie wymagania wjazdowe związane z podróżą Covid-19 do Malezji zostały teraz usunięte, niezależnie od statusu szczepień – poinformował malezyjski rząd. – Jednak nadal możesz zostać poproszony o pobranie aplikacji MySejahtera, ale nie musisz już wypełniać przepustki podróżnej w celu zweryfikowania statusu szczepionki.

Oczywiście Malezja nie jest ani pierwsza ani jedyna. Wcześniej ograniczenia wjazdowe zniosła Tajlandia (choć dalej niezaszczepione osoby muszą zrobić test, żeby później poruszać się po kraju) i Wietnam (tutaj już bez żadnych warunków).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »