Fly4free.pl

Malediwy otworzą się na turystów już za kilkanaście dni. Bez żadnych ograniczeń!

malediwy
Foto: Siraphob Werakijpanich / Shutterstock

Żadnych testów na koronawirusa, żadnych ograniczeń, białej listy krajów czy innych obostrzeń – Malediwy zdecydowały, że od 1 lipca otworzą granice dla obcokrajowców. Tym samym z przytupem rozpoczną sezon wakacyjny i staną się jednym z pierwszych krajów, które podczas tegorocznego lata pozostaną tak otwarte na turystów.

Początkowo władze rajskiego archipelagu zamierzały wpuszczać turystów pod warunkiem okazania tzw. świadectwa zdrowia, czyli negatywnego wyniku testu na zakażenie koronawirusem wykonanego na krótko przed przylotem. Rozważano również wprowadzenie wysokiej opłaty wizowej – 100 USD lub dopuszczenie jedynie pobytów od 14 dni w górę. Teraz jednak okazuje się, że Malediwy – jako jedne z nielicznych na świecie – zamierzają wpuszczać turystów bez żadnych ograniczeń.

Nowe zasady mają obowiązywać od 1 lipca, a więc już za nieco ponad dwa tygodnie. Wyspy nie będą wymagać ani testów na koronawirusa, ani nie zmienią polityki wizowej (nadal możemy wjeżdżać tam bez opłat). Nie będzie też obowiązkowej kwarantanny ani innych obostrzeń, na które decyduje się większość krajów świata. Informację potwierdziło tamtejsze Ministerstwo Turystyki.

W tej sytuacji jedynym problemem pozostaje dotarcie na wyspy. Można się jednak spodziewać, że skoro Malediwy tak szeroko otworzyły ramiona przed turystami, to i linie lotnicze czym prędzej wznowią tam loty. Władze wysp zapewniają, że stopniowe przywracanie ruchu lotniczego będzie prowadzone na równi z otwarciem granic, czyli od 1 lipca.

Rząd zdecydował też, że hotele, które chcą pozostać otwarte będą musiały wdrożyć odpowiednie rozwiązania, np. posiadać dyżurnego lekarza czy nadwyżki środków ochronnych – takich jak płyny dezynfekcyjne. Takie obiekty będą otrzymywać specjalną „licencję bezpiecznej turystyki”.  Według nieoficjalnych informacji, certyfikat ma jednak kosztować obiekty nawet 50 tys. USD.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »