Fly4free.pl

Małe lotniska zbroją się na lato. Będzie dużo więcej lotów i nowe trasy!

Foto: Dundanim / Shutterstock
Touroperatorzy powoli przedstawiają plany połączeń na przyszłoroczne wakacje. Brzmią one dość optymistycznie, zwłaszcza w kontekście mniejszych portów lotniczych, z których będzie oferowanych dużo połączeń czarterowych w wakacyjnych kierunkach.

Mijający rok był trudny dla branży lotniczej w Polsce – zarówno dla linii lotniczych, jak i lotnisk, zwłaszcza tych mniejszych. Pewnym światełkiem w tunelu był ruch turystyczny, który nieco rozruszał lotniska, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. To dobra informacja, bo biura podróży odkrywają właśnie karty na przyszły rok i z tego co widzimy, ich oferta lotów w następne lato będzie znacznie bogatsza niż w tegoroczne wakacje. Widać to po dużych lotniskach, ale też małych. Przykład? Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, na której biuro Coral Travel podpisało list intencyjny w sprawie lotów z Radomia, prezes tego biura Kaan Ergun podał dane na temat planów na przyszły rok z innych lotnisk. I tak: w sezonie lato 2022 Coral Travel planuje wykonać aż 1250 lotów czarterowych z Lotniska Chopina – o 255 lotów więcej niż w mijające wakacje. Przewoźnik będzie latał z Warszawy przede wszystkim o Turcji, ale także do Egiptu, Grecji, Bułgarii, Tunezji i Hiszpanii.

Zwiększenie oferty Coral planuje też na najmniejszym polskim lotnisku, czyli w Babimoście. W tegoroczne wakacje na zlecenie przewoźnika wykonano 14 rejsów czarterowych do Antalyi, w przyszłym roku liczba ta będzie prawie podwojona – z Babimostu odbędą się 24 rejsy do tureckiego kurortu.
Jak podają władze lotniska, w te wakacje z połączeń do Turcji skorzystało 2187 pasażerów. Niby mało, ale zważywszy na skalę lubuskiego portu…

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-04-17T04:57:00.982Z przez Wakacje.pl

Z Bydgoszczy i Łodzi polecimy do 3 krajów

Swoje plany połączeń czarterowych na tegoroczne wakacje przedstawiło też lotnisko w Bydgoszczy. W sezonie, który zacznie się 1 czerwca, pasażerowie będą mieli do dyspozycji 10 połączeń tygodniowo do 3 krajów: Turcji, Grecji i Bułgarii.
Jeśli chodzi o Turcję, to z kujawsko-pomorskiego portu polecimy do Antalyi – loty będą realizowane od 1 czerwca w poniedziałki i środy. Z kolei w czwartki 2 czerwca planowane są połączenia do tureckiego Bodrum.

– Wypełnione niemal do ostatniego miejsca samoloty do Turcji i wydłużony sezon lotów czarterowych aż do połowy października, potwierdzają rosnące zainteresowanie lotami czarterowymi. Ogłoszona przez touroperatorów wakacyjna oferta na kolejny sezon letni zapowiada się bogatsza i liczymy, że znów z Portu Lotniczego Bydgoszcz startować będą samoloty pełne pasażerów – mówi Tomasz Moraczewski, prezes bydgoskiego lotniska.

Z kolei od 3 czerwca uruchomione zostaną czartery na Zakintos i Rodos w Grecji.  Także od 3 czerwca uruchomione zostaną połączenia czarterowe do Burgas – loty mają być realizowane we wtorki i piątki. Bydgoski port informuje, że wycieczki z wylotem z tego portu dostępne są w sprzedaży w biurach podróży TUI, Coral, Grecos, Itaka oraz Exim Tours.

Podobnie wyglądają plany czarterowe lotniska w Łodzi. Od 10 czerwca uruchomione zostaną czartery do Burgas, od 15 czerwca – do Antalyi (2 razy w tygodniu). Oprócz nich pasażerowie z Łodzi będą mogli wylecieć na wakacje do tureckiego Bodrum, a także 3 lokalizacji w Grecji: na Rodos, Zakintos lub na Kretę.
 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »