Fly4free.pl

Majówka w egzotycznej Gwatemali. Loty z Warszawy za 2370 PLN

2370 PLN
Jezioro
Foto: Simon Dannhauer/Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Rzadko spotykana cena biletów z Polski do jednego z najciekawszych krajów Ameryki Środkowej. Co ważne, w podróż wybierzecie się w trakcie przyszłorocznej majówki!

W podróż do Gwatemali udacie się na przełomie kwietnia i maja, w gorącym okresie urlopowym. To końcówka pory suchej, więc istnieje duża szansa na dobrą pogodę.

Po drodze czekają was dwie przesiadki: we Frankfurcie i Panamie (najdłuższa będzie trwać blisko 4 godziny). Podróż na pokładzie 5* przewoźnika powinna upłynąć w komfortowych warunkach.

Na miejscu proponuję wam zakwaterowanie w miejscowości Antigua w 4* hotelu Meson Del Valle w samym centrum.

Termin podróży: przełom maja i kwietnia 2020 roku
Linia lotnicza: Lufthansa i Copa Airlines
Bagaż: rejestrowany (maks. 23 kg) i podręczny

Kalendarz najtańszych lotów

Hotel1387 PLN/2 osoby

W Gwatemali proponuję wam noclegi w hotelu Meson Del Valle.

Hotel Gwatemala

Dowiedz się więcej o tym hotelu
Gwatemala 1
Foto: Tati Nova photo Mexico/Shutterstock.com
Foto: THPStock/Shutterstock.com

Moje subiektywne TOP 3 w Gwatemali

Jestem częstym gościem w Ameryce Środkowej, a samą Gwatemalę darzę ogromną sympatią. W kilku słowach chciałbym się z wami podzielić moimi trzema ulubionymi miejscami w tym niewielkim kraju.

1. Antigua Guatemala

Niegdyś stolica państwa, która w wyniku wybuchu pobliskiego wulkanu prawie zniknęła z powierzchni ziemi. Dziś kolonialna perła Ameryki Środkowej przyciąga tłumy turystów. Co z tego, że nieco drożej, tłoczniej i bardziej komercyjnie niż w innych miejscach. Wciąż jednak jest pięknie, romantycznie i prawdziwie! Bez dwóch, to obowiązkowy punkt na waszej liście must-do.

2. Chichicastenango

Oprócz barwnego jarmarku, który odbywa się w czwartki i w niedziele, na uwagę zasługują tutejsze kościoły. Gwatemalski folklor, przeplatany majańskimi obrzędami potrafi zjeżyć włos na głowie. Mężczyźni dymiący kadzidłami, kobiety wypowiadające szeptem pradawne modlitwy niczym magiczne zaklęcia. Nie da się tego opisać, musicie doświadczyć to na własnej skórze!

3. Wulkan Fuego

Skorzystajcie z usług jednej z licznych agencji turystycznych i wyruszcie w męczący trekking na zbocza wulkan Acatenango, skąd podziwiać możecie ciągłe erupcje Fuego. Przestrzegam jednak przed organizowaniem wycieczki na własna rękę. Sam byłem świadkiem tragedii kilku turystów, którym nie udało się wrócić ze szczytu o własnych siłach…

Choć jednym proponowane przeze mnie atrakcje mogą okazać się banalne i oczywiste, to wierzę iż nie będziecie nimi zawiedzeni!

Przydatne informacje
  • Obywatele RP przebywający w Gwatemali w celach turystycznych nie dłużej niż 90 dni nie podlegają obowiązkowi wizowemu.

  • Waluta Gwatemali to Quetzal. 1 PLN to w przybliżeniu 2 GTQ.

  • Jak większość turystów swoje pierwsze kroki z lotniska skierujecie do miasteczka Antigua. Transfer taksówką wynosi około 10-15 USD od osoby, a ostateczna cena zależy od waszych umiejętności do targowania się.

  • Nie wyobrażam sobie podróży bez wielowalutowej karty Revolut. Wygoda, niezawodność i oszczędności, to jej główne zalety!

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat Wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »