Fly4free.pl

Lufthansa wraca do Polski! Od czerwca wznowi loty do 2 miast

Lufthansa
Foto: Lufthansa

Od początku czerwca Lufthansa planuje wznowienie lotów do Polski – w rozkładzie niemieckiej linii znalazły się połączenia z Warszawy i Krakowa do Frankfurtu.

„Z początkiem czerwca Lufthansa ponownie zaoferuje pasażerom możliwość podróży z Krakowa i Warszawy do Frankfurtu. Oznacza to w sumie 17 cotygodniowych połączeń z Polski. Będą one częścią nowego rozkładu rejsów, który wraz z końcem czerwca pozwoli pasażerom Grupy Lufthansa udać się w podróż do kolejnych 130 miast, w porównaniu do obecnie obowiązującego rozkładu połączeń repatriacyjnych, który zakończy się 31 maja” – czytamy w komunikacie prasowym niemieckiej linii.

Połączenia z Frankfurtu do Krakowa i Warszawy mają zostać wznowione od 1 czerwca.  Na razie linia opublikowała rozkład lotów tylko do 14 czerwca, ale wynika z niego, że loty z Krakowa będą realizowane 5 razy w tygodniu, a połączenia z Warszawy – 12 razy tygodniowo.

Lufthansa powolutku zaczyna wracać do życia – do końca czerwca linie lotnicze działające w ramach grupy mają wykonywać ponad 1800 rejsów tygodniowo do ponad 130 miast na świecie.

Musimy oczywiście pamiętać, że wznowienie lotów przez Lufthansę będzie zależało od tego, kiedy Polska zniesie zakaz lotów pasażerskich – obecnie obowiązuje on do 23 maja. Chęć latania z Polski już wcześniej zadeklarowały inne linie lotnicze, m.in. Air France, KLM czy Wizz Air, który obecnie przedłużył zawieszenie lotów z Polski do 24 maja. Z kolei LOT ogłosił zawieszenie wszystkich tras do 31 maja.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »