Fly4free.pl

To się musiało tak skończyć. Lufthansa straciła gwiazdkę i wypadła z elity najlepszych linii świata!

Foto: Markus Mainka / Shutterstock
Złośliwi powiedzą, że stało się to zdecydowanie za późno, ale fakty są jednoznaczne – niemiecki przewoźnik nie jest już uznawany za 5-gwiazdkową linię lotniczą w prestiżowym rankingu Skytrax.

Rankingi dotyczące jakości usług poszczególnych linii lotniczych są często bardzo subiektywną sprawą, ale akurat zestawienie Skytrax uchodzi za najbardziej prestiżowe, a linie lotnicze chętnie chwalą się swoimi gwiazdkami, które uzyskały w tym zestawieniu. Najmocniej oczywiście te, które mają najwyższą możliwą do uzyskania notę, czyli 5-gwiazdek

Lufthansa została uznana przez Skytrax za 5-gwiazdkową linię w grudniu 2017 roku jako jedna z zaledwie 10 linii lotniczych na całym świecie (według ówczesnych danych). Tymczasem teraz, w czerwcu 2022 roku, niemiecki flagowy przewoźnik stracił jedną gwiazdkę i obecnie w rankingu Skytrax ma tylko 4.

Oznacza to, że na całym świecie obecnie jest tylko 10 linii z 5-gwiazdkami i wszystkie znajdują się w Azji. Na liście najlepszych linii świata są m.in. japońska ANA, Cathay Pacific, Garuda Indonesia, Hainan Airlines oraz Qatar Airways.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że już otrzymanie przez „Lufę” piątej gwiazdki odbyło się w aurze dużych kontrowersji. Przedstawiciele Skytraxa tłumaczyli wówczas, że podstawą do poprawy rankingu linii była usługa, której… Lufthansa wówczas jeszcze nie posiadała, czyli nowa i wypasiona klasa biznes w nowych Boeingach 777X. Linia miała je otrzymać w 2020 roku, tymczasem… przewoźnik wciąż nie może się ich doczekać. Obecnie szacuje się, ze linia może je otrzymać najwcześniej w 2023 roku, jak przypomina branżowy serwis One Mile At A Time.

Dodajmy też, że w ślad za innymi przewoźnikami Lufthansa w ostatnim czasie zaczęła wprowadzać u siebie politykę zbliżoną do tanich linii, np. rezygnując z darmowej rezerwacji miejsca w najtańszych taryfach biletowych.

Niemiecki rzewoźnik w minionym tygodniu odwołał grubo ponad 3100 rejsów w zaczynające się właśnie wakacje z powodu braku załóg pokładowych gotowych do pracy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Na 3 moje długodystansowe loty Lufthansą w ostatnich dwóch latach, Lufthansa odwołała mi dwa, bez podania przyczyny Tak samo zostawiła mnie wraz z rodziną w Ameryce środkowej, gdy zaczęła się pandemia. Nienawidzę tej linii to mało powiedziane.
Alicjush, 27 czerwca 2022, 0:23 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Aaa, i po odwołaniu lotu odmówili nawet zwrotu kosztu biletu. Musiałem odzyskać to za pomocą niemieckich sądów polubownych.
Alicjush, 27 czerwca 2022, 0:25 | odpowiedz
Avatar użytkownika
W czasie pandemii na trasie do Meksyku serwowali głodowe porcje dań,  a w bufecie tylko woda. Pod kątem jedzenia LOT o wiele lepiej wypada. Tylko nie wiem czemu Polacy nie głosują na swoje w tym rankingu.
wadl, 27 czerwca 2022, 9:08 | odpowiedz
Jak się nazywa ten niemiecki sąd polubowny? Ja odzyskiwałem kasę od Lufy poprzez zwyczajny sąd w Polsce. 
Alicjush Aaa, i po odwołaniu lotu odmówili nawet zwrotu kosztu biletu. Musiałem odzyskać to za pomocą niemieckich sądów polubownych.
DMWpl, 27 czerwca 2022, 11:13 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Na3 moje. LOT
Krystian Krysiak, 27 czerwca 2022, 23:29 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »