Fly4free.pl

Jedna z linii należących do Lufthansy może wkrótce zniknąć. Szykuje się za to wielki powrót!

Foto: air Dolomiti
Lufthansa mocno negocjuje z włoskim rządem przejęcie linii ITA, która została wystawiona na sprzedaż. Jak informuje „Corriere della Sera”, Niemcy mają dużo pomysłów na postawienie włoskiej linii na nogi. Wśród nich są m.in. przywrócenie marki Alitalia i połączenie jej z należącą do Niemców linią Air Dolomiti, co będzie równoznaczne z jej likwidacją.

Zamknięcie marki Alitalia i stworzenie na jej miejscu nowego narodowego przewoźnika, czyli linii ITA, miało być dla Włochów nowym otwarciem. Po restrukturyzacji i dokapitalizowaniu nowy włoski przewoźnik miał zostać przejęty przez zagranicznego inwestora, a kolejka chętnych była ogromna. Jednak ostatecznie nie udało się znaleźć kupca, a sytuacja linii znów jest kiepska. Jak czytamy w „Corriere della Sera”, włoski rząd Giorgii Meloni robi wszystko, by jednak znaleźć inwestora. Tym bardziej, że strata ITA w tym roku ma wynieść aż 466 mln euro, a pieniądze na dalszą działalność mogą skończyć się w marcu. W tej sytuacji jedynym potencjalnie zainteresowanym inwestorem jest Lufthansa, której przedstawiciele prowadzą obecnie zaawansowane negocjacje z włoskim rządem.

Czy uda się je zakończyć? Zobaczymy, ale Niemcy już dzielą się swoimi pomysłami na przyszłość flagowej narodowej włoskiej linii.

Jak donoszą włoskie media, najważniejszym pomysłem jest powrót do starej nazwy Alitalia, z której… zrezygnowano zaledwie rok temu. Teraz Niemcy uznali, że stara marka jest na tyle znana, że rezygnacja z niej była błędem. Lufthansa chciałaby też zmienić strukturę siatki połączeń przewoźnika i położyć większy nacisk na loty z hubu w Mediolanie – zarówno z lotniska Malpensa jak i Linate. Jednocześnie spadłaby za to rola lotniska Rzym-Fiumicino, które byłoby wykorzystywane przede wszystkim jako hub przy lotach do Afryki Północnej czy na Bliski Wschód.

Jednocześnie włoskie media informują, że przejęcie linii ITA przez Lifthansę będzie oznaczało koniec Air Dolomiti, czyli włoskiej linii regionalnej wchodzącej w skład Lufthansa Group. W przypadku przejęcia linii ITA oba podmioty zostaną ze sobą połączone, a marka Air Dolomiti przejdzie do historii.

Oczywiście w przypadku porozumienia pewne jest też, że ITA zmieni swój sojusz i ze Skyteam przejdzie do Star Alliance.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »