Fly4free.pl

Oktoberfest… w trakcie lotu? W tym roku wraca świętowanie na pokładzie!

Lufthansa Group
Foto: Lufthansa Group
Coroczne obchody Oktoberfestu są momentem, w którym tradycję tę wyznaje również Lufthansa. Podobnie jak w poprzednich latach, niemiecka linia ugości pasażerów wybranych lotów w tradycyjnych strojach, a do tego wśród serwowanych posiłków znajdą się najlepsze dania tamtejszej kuchni.

Zgodnie z obowiązującą od 17 lat tradycją, w tym roku Lufthansa również w wyjątkowy sposób będzie świętować Oktoberfest. Członkowie załogi będą mieć na sobie tradycyjne stroje, odnoszące się do tego kultowego okresu dla Niemców. Pierwszy taki przypadek miał już miejsce 15 września, na pokładzie samolotu lecącego z Monachium do Meksyku. Drugi z kolei planowany jest na 24 września i połączenie z Monachium do Waszyngtonu.

Poza tym, w okresie od 16 września do 3 października bawarskie symbole gastronomiczne i rozrywkowe będzie mozna znaleźć również w wybranych poczekalniach lotniskowych w Monachium, Hamburgu, Düsseldorfie i Frankfurcie. W tradycyjne stroje ubrani mają być także członkowie personelu naziemnego Terminalu 2 na lotnisku w Monachium.

Nie tylko na powyższych trasach będzie można poczuć wyjątkową atmosferę Oktoberfestu. Lufthansa w najbliższych tygodniach będzie także serwować bawarskie specjały w klasach pierwszej i biznes na pokładach samolotów z Monachium. Wśród nich znajdą się m.in. prażone migdały, czekoladki Oktoberfest i pierniki w kształcie serca. A co z piwem, czyli symbolem Oktoberfestu? Klasyczny trunek Loewenbrau będzie serwowany do klasycznych dań, którymi podróżni będą mogli się delektować w poczekalniach lotniskowych.

Jak dokładnie będzie wyglądać menu w klasach pierwszej i biznes? W ofercie znajdą się przystawki Obatzda, ser Emmental i serek śmietankowy z rzodkiewkami i korniszonami, jako dania główne serwowane będą wolno gotowane policzki cielęce z duszoną czerwoną kapustą i knedlami chlebowymi lub fleischpflanzerl, czyli niemiecka odmiana kotleta mielonego z dodatkami. Na liście deserów znajdują się z Apfelstrudel z sosem waniliowym i ciasto jabłkowe z sosem crème anglais.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »