Fly4free.pl

UIA oferuje loty widokowe nad Czarnobylem. Wyprzedały się ekspresowo!

czarnobyl
Foto: Ilja Nedilko / Unsplash

Przelot nad czarnobylską strefą wykluczenia, selfie z pilotem, a do tego ciekawostki krajoznawcze i lotnicze serwowane prosto z kokpitu, który zresztą także – w odpowiednim momencie – będzie do dyspozycji pasażerów. To tylko kilka atrakcji, jakie przygotowały ukraińskie linie lotnicze w ramach nowej akcji lotów widokowych.

– Z uwagi na liczne prośby naszych kochanych pasażerów i tych, którzy tęsknią za lataniem, Ukraine International Airlines otwierają sprzedaż jedynego wyjątkowego „lotu widokowego nad Kijowem – świat oczami pilota” – czytamy w ofercie przewoźnika.

I choć na pierwszy rzut oka może wydawać się, że w tej opcji nie ma nic nietypowego, to wystarczy zagłębić się w szczegóły, by odkryć, że na pasażerów czeka nie lada gratka, czyli przelot nad Strefą Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Osoby na pokładzie będą mogły obejrzeć zarówno Czarnobyl jak i Prypeć, a później polecą nad lotnisko Kijów-Hostomel, gdzie stacjonuje słynny Antonov AN-225 Mrija – największy samolot świata. Na koniec wrócą do Kijowa wzdłuż Dniepru. To wszystko oglądane z wysokości zaledwie 900 m n.p.m.

Co istotne, piloci w trakcie rejsu wcielą się w rolę przewodników i będą zabawiać pasażerów ciekawostkami i informacjami, które urozmaicą podróż. Pamiątką z wyprawy mogą być nie tylko zdjęcia z perspektywy siedzenia w kabinie pasażerskiej, ale także w kokpicie i z pilotami – UIA obiecuje bowiem, że każdy będzie miał taką możliwość.

Lot odbędzie się na pokładzie Embraera 195 w barwach Ukrainian International Airlines i potrwa 1 godzinę i 10 minut. Zarówno start jak i lądowanie odbędzie się na kijowskim lotnisku Boryspol, więc pasażerowie nie muszą się martwić żadnymi obostrzeniami. Dodatkową atrakcją, przy okazji wizyty w porcie, ma być także zwiedzanie Boeinga 777, należącego do ukraińskiego przewoźnika. Cała wycieczka wraz z pozostałymi atrakcjami trwa ok. 4,5 h, a bilet – wraz z wliczonym posiłkiem – kosztuje 2660 UAH, czyli ok. 350 PLN.

Początkowo miał to być tylko jeden lot, ale zainteresowanie przerosło oczekiwania przewoźnika. 100 dostępnych miejsc rozeszło się ekspresowo, dlatego UIA zdecydowało, że terminów będzie więcej. Pierwszy z lotów widokowych zaplanowano już na 7 marca, kolejny kilka dni później – 13 marca.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »