Fly4free.pl

“Loty donikąd” w Europie! Ruszają z nimi 2 linie świetnie znane w Polsce

Foto: Antarctica Flights

Najpierw była Azja i Australia, a teraz słynne widokowe “loty donikąd” dotarły do Europy. Zrealizują je znane u nas linie, czyli Smartwings i AirBaltic – bilety na nie rozeszły się w mgnieniu oka!

O fenomenie “lotów donikąd” pisaliśmy już na łamach Fly4free.pl – to recepta przewoźników na dodatkowy zarobek i substytut tęsknoty za lataniem dla pasażerów. Idea jest prosta: samolot startuje i ląduje na tym samym lotnisku, a do tego przez kilka godzin krąży nisko w okolicach najpiękniejszych atrakcji danego kraju, oferując pasażerom niezapomniane przeżycia. Takie loty organizowało już wielu przewoźników w Azji, ale też w Australii, np. Qantas, który organizuje między innymi przeloty nad Antarktydą (na zdjęciu), a teraz przyszedł czas na Europę.

25 października taki specjalny “lot donikąd” zorganizuje w Budapeszcie znana w Polsce linia Smartwings. Lot będzie wykonywany Boeingiem 737-800 i potrwa godzinę – samolot ma przelecieć nad najpiękniejszymi zakątkami Węgier. Wśród nich znajdzie się m.in. jezioro Balaton, zakole Dunaju, Las Bakoński i oczywiście sam Budapeszt. Jak czytamy w węgierskim portalu Airportal.hu, cena biletu przy oknie wynosi 35 tys. HUF, czyli ok. 432 PLN. Z kolei za miejsce przy alejce i środkowy fotel (kto by je chciał, co?) trzeba było zapłacić 26 tys. HUF, czyli 320 PLN. Jak czytamy w węgierskich mediach, lot cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że jeszcze na ten sam dzień przewidziano 2 kolejne kursy.

Foto: AirBaltic

AirBaltic też poleci “donikąd”

Także 25 października z Rygi wystartuje “lot donikąd” organizowany przez linię AirBaltic. Łotewski przewoźnik zabierze pasażerów w rejs nowoczesnym Airbusem A220-300, a specjalny lot ma uświetnić 25 urodziny linii lotniczej. Lot potrwa półtora godziny, a na pokładzie goście będą mieli okazję zjeść tradycyjne łotewskie dania, a z okien oglądać najpiękniejsze zakątki kraju, w tym zachód słońca nad Bałtykiem. Bilety nie są tanie, bo ceny zaczynają się od 159 EUR (713 PLN), jednak według informacji serwisu Aerotime.aero, rozeszły się w mgnieniu oka.

Czy inne linie w Europie pójdą w te ślady? Kilkanaście dni temu prezes Wizz Air Jozsef Varadi przyznał w jednym z wywiadów, że nad wprowadzeniem takiej usługi zastanawiono się w firmie. Uznano jednak, że nie będzie to bardzo dochodowy interes dla “landrynki”.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Dajcie please znać PRZED zakończeniem sprzedazy tych zacnych tiketów a nie PO, to moze ktos z nas ustrzeli to ruskim botem i poleci.., pzdr
tom971, 14 października 2020, 14:58 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »