Fly4free.pl

PLL LOT: loty do Kazachstanu z Polski od 725 PLN. Wielkanoc, majówka, Boże Ciało, lato i wakacje!

725 PLN
astana meczet
Foto: Tracy ben / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Relaks nad jeziorem o lazurowej wodzie (Kajyngdy), trekking po Kanionie Szaryńskim, zwiedzanie miejsca startów statków kosmicznych (kosmodrom Bajkonur) oraz wizyta w jednej z najnowocześniejszych stolic – Nursułtan. W Kazachstanie nie sposób się nudzić – przekonajcie się na własnej skórze.

Do Azji Środkowej wybrać się będziecie mogli pomiędzy marcem a wrześniem przyszłego roku. Dostępnych jest wiele terminów, m.in. święta wielkanocne, długi weekend majowy, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), lato oraz wakacje!

W najniższej cenie polecicie z warszawskiego lotniska im. Chopina, nieco więcej kosztować was będą podróże z portów regionalnych. Jednak pamiętajcie, że w takim przypadku czekać was będzie zmiana samolotu na stołecznym lotnisku. Do Kazachstanu udacie się na pokładzie samolotów naszego narodowego przewoźnika PLL LOT, a w cenę biletu wliczony jest bagaż podręczny o tradycyjnych wymiarach.

Termin podróży: marzec – wrzesień 2021 r.
Linia lotnicza: PLL LOT
Bagaż: podręczny oraz przedmiot osobisty

Hotel154 PLN/2 osoby/noc

W stolicy Kazachstanu proponuję wam noclegi ze śniadaniami w 3* Hampton by Hilton Astana Triumphal Arch, który znajduje się w biznesowej części miasta. Obiekt od wieży widokowej Bajterek oraz meczetu Nur Astana Mosque oddalony jest o niecałe 4 km. Wszystkie hotelowe pokoje zostały wyposażone w klimatyzację, telewizor LCD oraz zestaw do parzenia kawy lub herbaty.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co robić w Kazachstanie?

W stolicy kraju spędźcie kilka dni, skupiając się na eksploracji miasta, a następnie udajcie się w pozostałe rejony Kazachstanu. Najbardziej charakterystycznymi budowlami miasta są: meczet Nur-Sułtan, „największy namiot świata” – czyli Chan Szatyr (centrum rozrywkowo-handlowe), wieża widokowa Bajterek oraz pałac prezydencki Ak Orda. Atrakcje znajdują się w jednym ciągu i są od siebie oddalone dosłownie o kilkadziesiąt metrów.

Co dalej? Wybierzcie się pociągiem z Nur-Sułtan do Ałmatów. Po przyjeździe do miasta musicie udać się na gwarny Zielony Bazar, gdzie skupia się życie mieszkańców. Poczujecie tam prawdziwy klimat Azji Centralnej i zaopatrzycie się w lokalne produkty. Panoramę miasta będziecie mogli podziwiać z wieży telewizyjnej Kok-Tobe, gdzie prowadzi kolejka linowa. Wokół Ałmatów znajdziecie najpiękniejsze rejony pod względem przyrodniczym, m.in. nazywany mniejszym bratem Kanionu Kolorado – Kanion Szaryński, słynące z turkusowej wody jezioro Kaindy, malowniczo położone pośród gór Big Almaty Lake, park narodowy Altyn Emel i wiele innych. Dotrzecie tam lokalnymi marszrutkami.

almaty kazachstan
Foto: Aureliy / Shutterstock
Jezioro Kaindy
Foto: Alexandr Kuznetsov / Shutterstock
Przydatne informacje
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »