Fly4free.pl

Lotów do Lwowa nie będzie. Linia kasuje trasę przed jej oficjalnym startem

Foto: RossHelen / Shutterstock

Ukraińska linia SkyUp nie poleci jednak z Łodzi do Lwowa, jak pierwotnie planowała. Połączenie zniknęło już z systemu rezerwacyjnego przewoźnika. Linia tłumaczy tę decyzję zmniejszeniem programu lotów w sezonie letnim.

O zawieszeniu planowanej trasy do Lwowa poinformował nas czytelnik, który otrzymał taką informację od ukraińskiego przewoźnika. Linia SkyUp tłumaczy w nim, że z powodu planowanej redukcji siatki połączeń, połączenie z Łodzi do Lwowa nie będzie realizowane w okresie od 4 czerwca do 29 października. Co potem? Trudno powiedzieć. Trasa Łódź-Lwów zniknęła już jednak z systemu rezerwacyjnego przewoźnika.

Wciąż dostępne są jednak bilety na drugą trasę ukraińskiej linii z Łodzi, czyli do Kijowa. Połączenie to ma póki co wystartować zgodnie z planem 2 czerwca.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie lotnisko w Łodzi i czekamy na informację.

Jednocześnie wygląda na to, że SkyUp w dalszym ciągu zamierza realizować loty do Kijowa z Gdańska i Katowic: połączenie z Gdańska ma wystartować 5 czerwca, a z Katowic – 29 maja.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza trasa, jaką SkyUp kasuje z Polski przed jej oficjalnym startem. Ukraińska linia miała bowiem pod koniec marca uruchomić loty z Modlina do Kijowa, jednak w styczniu porzuciła te plany.

Jednocześnie pamiętajmy, że wznowienie połączeń do Lwowa planuje Ryanair. Irlandzka linia poinformowała kilka dni temu, że od 2 lipca uruchomi loty z Wrocławia do Lwowa, a od 4 lipca – z Poznania do Lwowa. Loty mają być realizowane 3 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »