Fly4free.pl

Wiemy, ilu pasażerów w pierwszym miesiącu obsłużyło lotnisko w Radomiu! Lada moment startują nowe trasy

Foto: PPL
7257 osób – tylu pasażerów obsłużyło lotnisko Warszawa-Radom w pierwszym miesiącu swojej działalności – dowiedział się portal Fly4free.pl. Czerwiec powinien być dla lotniska lepszy, bo w końcu wystartują kolejne zapowiadane przez lotnisko trasy.

Szybko zleciało – już w sobotę minie miesiąc od oficjalnego uruchomienia lotniska Warszawa-Radom. Jak sobie radził w tym czasie ten port lotniczy? Jak udało nam się dowiedzieć w PPL, w tym okresie (według stanu na czwartek wieczorem) lotnisko obsłużyło dokładnie 7257 pasażerów.

Warto przy tym pamiętać, że na razie lotnisko w Radomiu obsługuje tylko 2 trasy – realizowane przez LOT połączenia do Paryża i Rzymu. PPL w swoich komunikatach dość często odnosi się do porównań z lotniskiem w Radomiu. Dodajmy więc z kronikarskiego obowiązku, że w takim tempie za ok. 1,5-2 tygodnie lotnisko Warszawa-Radom przebije rekordowy roczny wynik radomskiego lotniska w liczbie obsłużonych pasażerów. Dla przypomnienia – w 2016 roku lotnisko w Radomiu obsłużyło 9713 pasażerów.

Nowe kierunki już wkrótce

Już wkrótce statystyki radomskiego lotniska powinny się poprawić, bo wystartują w końcu od dawna oczekiwane trasy wakacyjne (choć będzie ich znacznie mniej niż pierwotnie zakładał PPL). Od 3 czerwca uruchomione będą loty czarterowe tureckiej Antalyi, od 6 czerwca uruchomiona zostanie trasa do Warny, od 11 czerwca polecimy do Tirany, a od 16 czerwca do greckiej Prewezy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
A jakie linie będą operować na nowych trasach?
Hubert Szulczewski, 25 maja 2023, 22:42 | odpowiedz
 LOT - PVK, TIA, AYT, VAR   ENTER AIR AYT, TIA
Hubert Szulczewski A jakie linie będą operować na nowych trasach?
Krzysiek Pietrasik, 25 maja 2023, 23:22 | odpowiedz
WIZZ robi rekrutacje board crew m.in. w Radomiu.  Moze tez się do czegoś przymierzają. 
Krzysiek Pietrasik  LOT - PVK, TIA, AYT, VAR   ENTER AIR AYT, TIA
Hubert Szulczewski A jakie linie będą operować na nowych trasach?
LCJ, 26 maja 2023, 11:21 | odpowiedz
Ryanair powinien się wynieść z tego kurnika w Modlinie, bo wylot stamtąd to koszmar. Tym bardziej, że dojazd do Radomia w cale nie trwa dużo dłużej niż do Modlina. Wizzair również by nie stracił na lotach z Radomia, bo mogą wtedy zaoferować tańsze bilety.
Greg1986, 27 maja 2023, 10:06 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »