Fly4free.pl

W przyszłym roku lotnisko w Radomiu podwoi liczbę pasażerów. Lada moment ogłoszenie nowych tras – dokąd polecimy?

Foto: PPL
Od momentu otwarcia lotnisko w Radomiu obsłużyło 95 tysięcy pasażerów, a w przyszłym roku władze portu zakładają, że liczba podróżnych na najmłodszym polskim lotnisku przynajmniej się podwoi. Jednocześnie lada moment ma być ogłoszona letnia siatka połączeń z Radomia – z naszych informacji wynika, że polecimy m.in. do Macedonii Północnej i Tunezji.

Działające od końca kwietnia lotnisko w Radomiu powoli zadomawia się na mapie polskich lotnisk, choć nie da się ukryć, że oczekiwania (także pobudzane przez zarządzający lotniskiem PPL) były znacznie większe. Ilu pasażerów obsłużyło lotnisko? Z danych PPL wynika, że do ubiegłego czwartku z usług lotniska skorzystało 95,6 tysiąca pasażerów. Oznacza to, że w praktyce lotnisko przekroczy w tym roku liczbę 100 tysięcy podróżnych, ale niewiele więcej. 
Czy to sukces? PPL na pewno uważa, że tak.

„Zarządzający rozpoczynając regularne połączenia w końcu kwietnia 2023 roku nie zakładał przekroczenia 200 000 pasażerów przy ogłoszonej siatce połączeń. Założenia były mniejsze niż 100 000 pasażerów, dlatego obecny i spodziewany wynik na koniec 2023 roku jest znacznie lepszy do zakładanego w kwietniu. Przy takiej, a nie innej siatce połączeń, wynik który lotnisko osiągnęło w niespełna 7 miesięcy (do dziś) niewątpliwie należy uznać za sukces” – informuje PPL w komunikacie wysłanym do TVN24. Jednocześnie jednak warto przypomnieć, że tuż przed uruchomieniem lotniska oficjalne prognozy przekazywane mediom mówiły o osiągnięciu poziomu 180-200 tysięcy pasażerów do końca roku.

Dla radomskiego lotniska lepszy ma być przyszły rok. Jak informuje PPL, prognoza na 2024 rok zakłada obsłużenie ponad 214 tysięcy podróżnych, czyli podwojenie tegorocznego wyniku.

Oznacza to zwiększenie siatki połączeń i nowe trasy. Dokąd polecimy? Jak udało nam się ustalić, lada moment swoją letnią siatkę połączeń z Radomia ogłosi LOT. Oficjalna lista kierunków jest na razie okryta tajemnicą, ale z naszych informacje wynika, że na liście znajdzie się m.in. Ochryda w Macedonii Północnej.
W letniej siatce lotniska pojawią się też nowe kierunku czarterowe. Z informacji Fly4free.pl wynika, że niemal przesądzone jest uruchomienie lotów do Tunezji, która jest jednym z najszybciej rosnących urlopowo kierunków wśród turystów z Polski. Warto jednak dodać, że będzie to drugie podejście lotniska w Radomiu do lotów z Tunezji, gdyż w tym roku biura podróży oferujące wycieczki do tego kraju z wylotem z tego lotniska musiały odwoływać swoją ofertę.

Oficjalną siatkę połączeń poznamy wkrótce. Przypomnijmy, że w zimowym rozkładzie lotów z Radomia polecimy do Szarm el-Szejk (loty raz w tygodniu), po 2 razy w tygodniu do Paryża i Rzymu lata LOT, a od 13 grudnia loty do Larnaki w środy i soboty będzie realizował Wizz Air.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Szacunki opiewały na miliony.Pisie przypały
jan_spoko1_gmail_com, 20 listopada 2023, 9:45 | odpowiedz
Platformerskie przygłupy jak zwykle ze swoimi durnymi argumentami, że lotnisko minutę po otwarciu ma przynosić zyski. Ludzie, czemu wy się wypowiadacie na temat, na który nie macie żadnego pojęcia. Teraz nie macie żadnego racjonalnego argumentu na podważenie tej inwestycji a nadal zasiewacie internet durnymi wrzutkami. Lotnisko w Radomiu stale o konsekwentnie rozszerza ofertę połączeń i strategia oraz wyniki są porównywalne do każdej innej tego typu inwestycji po tym samym okresie funkcjonowania.
stevets, 20 listopada 2023, 10:11 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »