Fly4free.pl

Lotnisko na gwałt szuka pracowników i uruchamia osobną kolejkę dla Brytyjczyków. Pomoże?

madryt lotnisko
Foto: John Oswald / Unsplash
Hiszpańska policja obiecuje czym prędzej zatrudnić osoby, które zostaną oddelegowane do pracy na lotnisku w Madrycie. Stołeczny port Hiszpanii dołączył bowiem do niechlubnej listy lotnisk, które kompletnie przestały radzić sobie z rosnącym (i odmrożonym) popytem na podróże lotnicze. Obiecuje jednak, że niedługo się to zmieni.

O kłopotach lotniska w Madrycie pisaliśmy już wczoraj, bowiem według dostępnych danych tylko od początku marca przynajmniej 15 tys. pasażerów samej Iberii nie dotarło na czas na swój lot. Mimo tego, tak naprawdę dopiero wczoraj Iberia, dla której Madryt jest portem macierzystym, wściekła się nie na żarty. Okazało się bowiem, że aż 100 pasażerów tylko z jednego lotu utknęło na kontroli paszportowej i nie dotarło do samolotu na czas.

W efekcie służby i rząd obiecały, że zrobią, co w ich mocy, by poprawić sytuację. Przede wszystkim hiszpańska policja zapewniła, że czym prędzej postara się zatrudnić większą liczbę pracowników. Hiszpańskie władze przekonują, że lada moment uda się zmniejszyć kolejki na kontroli bezpieczeństwa i w punktach odprawy, a co za tym idzie udrożnić stołeczne lotnisko.

Nie będzie jednak łatwo. Kolejki na lotniskach to efekt kilku czynników, które nałożyły się na siebie. Przede wszystkim zwiększonego popytu na podróże – po zniesieniu obostrzeń przez wiele państw, ale także ponownego „wypuszczenia” Brytyjczyków w świat (również dzięki złagodzeniu restrykcji). To właśnie oni stanowią jedną z największych grup narodowych odwiedzających Hiszpanię. Do tego dochodzi zmniejszona liczba personelu, bowiem w pandemii lotniska i linie były zmuszone zwalniać część pracowników. A teraz zatrudnić ich ponownie lub znaleźć kogoś na ich miejsce wcale nie jest prosto. Podobnie sytuacje mają miejsce chociażby na brytyjskich lotniskach czy w Amsterdamie.

Na razie udało się znaleźć 500 nowych pracowników, ale będą oni rozdzieleni na porty w Madrycie i Barcelonie. Dodatkowo na lotnisku powstanie osobna kolejna dla Brytyjczyków, która będzie kierować ich do elektronicznych bramek paszportowych – dzięki temu odprawa po przylocie do Hiszpanii ma przebiegać znacznie szybciej.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Anetka tak gwoli ścisłości to rząd Hiszpanii przesunął do obsługi lotnisk 500 policjantów którzy mają pomóc w działalności. Tak więc może zatrudnią potrzebne osoby ale dodatkowy czas na przeszkolenie delikwentów może być dłuugi(heh). Już widzę nasze walizeczki wrzucane do samolotów przez nowo zatrudnionych.
Semen6969, 9 czerwca 2022, 15:25 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »