Fly4free.pl

Lotnisko im. Donalda Trumpa? Prezydent USA chce, żeby było ładne i w dobrym stanie

donald trump
Foto: Edvin El-Amin / Shutterstock

Kończący swoją kadencję Donald Trump rozpytuje swoich doradców na temat tego, które lotnisko w Stanach Zjednoczonych będzie nosić jego imię. Nie ukrywa też, że nie może być to byle jaki port lotniczy i powinien spełnić odpowiednie warunki.

Prezydentura Donalda Trumpa dostarczyła Amerykanom i całemu światu wielu zaskakujących sytuacji. Gdy mogłoby się wydawać, że już niewiele może nas zaskoczyć, prezydent na finiszu swojej kadencji wpadał na kolejny genialny pomysł. A właściwie liczy, że wpadnie na niego ktoś inny.

Jak dowiedział się amerykański portal The Daily Beast, Donald Trump zrobił wśród swoich pracowników i doradców niemały rekonesans na temat tego, które lotnisko zostanie mu „przypisane”. Najwyraźniej bowiem nie zakłada, że być może żadne.

Skąd taki pomysł? Pomijając zamiłowanie Trumpa do nazywania różnych obiektów swoim imieniem, zwrócił on uwagę, że prezydenci regularnie są honorowani w ten sposób.

I faktycznie – w Stanach Zjednoczonych istnieje sporo lotnisk imienia byłych prezydentów. Są wśród nich między innymi lotnisko Theodore’a Roosevelta, Johna Kennedy’ego, Billa Clintona, George’a Washingtona czy Georga’a HW Busha. Czy na tę listę trafi także Donald Trump? Na razie nie wiadomo. Amerykańskie media spekulują jednak, że – zwłaszcza wśród polityków – nie zabraknie chętnych do poparcia tego pomysłu.

Osoby, które zdradziły mediom nowe pragnienie Trumpa, nie szczędzą jednak szczegółów. Podobno prezydent domaga się, aby było ono wystarczająco ładne i w dobrym stanie, bowiem „żaden prezydent nie chce lotniska, które ma złą reputację lub rozpadającą się infrastrukturę”.

Rzecznik Białego Domu na razie nie komentuje sprawy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Może przypadnie mu lotnisko w Radomiu. Będzie świeżo rozbudowane, wiec powinno to znaczyć to, że będzie nowoczesne i ładne. Ą że nikt z z niego nie lata, znaczy, że będzie czyste. Idealne lotnisko do patronatu. 
Alvaro_morales, 23 grudnia 2020, 10:45 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Za późno. Lotnisko w Radomiu już ma patrona.  
Alvaro_morales Może przypadnie mu lotnisko w Radomiu. Będzie świeżo rozbudowane, wiec powinno to znaczyć to, że będzie nowoczesne i ładne. Ą że nikt z z niego nie lata, znaczy, że będzie czyste. Idealne lotnisko do patronatu. 
LCJ, 23 grudnia 2020, 12:16 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »