Fly4free.pl

Ale kasa! Nie będzie strajku na Lotnisku Chopina, za to pracownicy dostali duuużą premię

Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Lotnisko Chopina
Związki zawodowe zakończyły spór zbiorowy z prezesem PPL. Widmo strajku w warszawskim porcie zostało oddalone, a każdy z pracowników otrzyma ok. 12 tys. PLN nagrody rocznej – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

W sporze z zarządem spółki od marca 2015 r. były trzy związki zrzeszające połowę z liczącej 1600 osób załogi PPL, która zarządza m.in. Lotniskiem Chopina. W ubiegłym roku przeprowadziły one referendum, które uprawniło je do organizacji akcji strajkowych. Związkowcy domagali się m.in. 8-procentowych podwyżek dla każdego pracownika oraz gwarancji płacy i zatrudnienia do 2022 roku. Prezes PPL, Mariusz Szpikowski nie poszedł na ustępstwa i obie strony grały na zwłokę. W końcu „pas” powiedzieli związkowcy, gdyż z powodu sporu zbiorowego PPL zablokował wypłatę nagród rocznych.

A nie są to małe pieniądze, bo w toku negocjacji ze związkami zawodowymi, PPL powiększył pulę przeznaczoną na premie z 10 do 17 mln PLN. Jak podał nam rzecznik prasowy PPL, oznacza to, że każdy pracownik otrzyma ok. 12 tys. PLN brutto rocznej premii. Spór zbiorowy, który został zakończony niedługo przed Świętami oznacza, że pracownicy otrzymali już pierwszą transzę nagrody.

Czy to koniec sporu? Związkowcy, którzy byli w sporze z zarządem, kręcą nosem.

– Euforii nie ma. Na skutek naszych negocjacji nagrody są o 5 tys. PLN wyższe niż proponował prezes. Natomiast nie zostały spełnione nasze postulaty – mówią w rozmowie z „Pulsem Biznesu”.

Szpikowski odpowiada, że nie zgodził się na równe podwyżki dla wszystkich, bo niektóre osoby pracujące na tych samych stanowiskach zarabiają nieproporcjonalnie więcej od innych.

Z punktu widzenia pasażerów najważniejsze jest to, że nie będzie strajku na największym lotnisku w Polsce.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
No to wiadomo jaka jest strategia wygrywająca - nie pracować, lecz strajkować. Metoda z ziemi włoskiej ;)
apadlo, 12 stycznia 2018, 13:52 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »