Fly4free.pl

Chcesz dobrze i smacznie zjeść na lotniskach? Znamy najlepsze restauracje!

Restauracja w Holandii
Foto: Twitter / Bowery
Okazuje się, że nawet wybredni smakosze mogą coś dla siebie znaleźć w ofercie restauracji znajdujących się na terenie największych portów lotniczych świata.

Głodni w podróży? Nie musicie być skazani tylko na kanapki lub fast-food, który często serwowany jest na lotniskach. Niekiedy zdarzają się prawdziwe perełki kulinarne.

RewardExpert wziął pod lupę największe porty lotnicze świata (poza Stanami Zjednoczonymi), aby stworzyć ranking najlepszych restauracji oraz – generalnie – zestawienie lotnisk, które mają najlepszą ofertę gastronomiczną. Pod uwagę brano: jakość oferowanego jedzenia, jego różnorodność oraz ceny.

Czy są zaskoczenia? Które porty lotnicze są grzechu (obżarstwa) warte i gdzie wypada zajrzeć?

Restauracja na lotnisku

Fot. sorbis, shutterstock

Azja górą!

Pierwsze 4 miejsca w rankingu zajmują porty lotnicze położone w Azji. Smakosze będą usatysfakcjonowani ofertą kulinarną, która jest dostępna na tokijskim lotnisku Narita. Szeroki wybór restauracji serwujących dania kuchni międzynarodowej, ale również tradycyjnej (japońskiej), wysmakowane wnętrza i umiarkowane ceny – to wszystko spowodowało, iż Narita została liderem rankingu z ogólną oceną 4,77.

Oczko niżej uplasował się port lotniczy Tajpej-Taiwan. Rewelacyjnie niskie ceny i dobre jakościowo jedzenie, które można spożyć w restauracjach na tym lotnisku – to klucz do sukcesu, „wyceniony” na 4,10.

Podium uzupełnia kulinarna oferta dostępna w porcie lotniczym w Hongkongu: w tym przypadku jakość jedzenia, jego różnorodność i cena zostały ocenione na 4,03.

Reprezentantów europejskich lotnisk możemy zobaczyć nieco niżej w zestawieniu. Pierwsza 10-tka rankingu wygląda następująco:

  1. Port lotniczy Narita, Tokio, Japonia
  2. Port lotniczy Tajpej-Taiwan Taoyuan, Tajwan
  3. Port lotniczy Hongkong, Hongkong
  4. Port lotniczy Singapur-Changi, Singapur
  5. Port lotniczy Amsterdam-Schiphol, Holandia
  6. Port lotniczy Londyn-Gatwick, Wielka Brytania
  7. Port lotniczy Sydney, Australia
  8. Port lotniczy Madryt-Barajas, Hiszpania
  9. Port lotniczy Monachium, Niemcy
  10. Port lotniczy Londyn-Heathrow, Wielka Brytania

Konkrety, czyli gdzie zjeść

Ranking RewardExpert wskazuje nie tylko najlepsze porty lotnicze pod względem kulinarnym, ale także… najlepsze restauracje na danym lotnisku. To swoista rekomendacja: tutaj podają wyśmienite jedzenie.

W przypadku zwycięzcy rankingu, tokijskiego portu lotniczego Narita, nie ma lepszego wyboru niż restauracja Sushiden, serwująca tradycyjne japońskie sushi.

Przesiadając się na lotnisku Tajpej-Taiwan, warto skosztować specjałów dostępnych w Chun Shui Tang – restauracji, będącej… barem szybkiej obsługi. Z kolei w porcie lotniczym Hongkong nie można ominąć słynnego Saboten i serwowanych dań z polędwicy.

Restauracja na lotnisku

Fot. collage / sushiden / chun shui

Europejskie rekomendacje

Zostawiając na chwilę z boku azjatyckie lotniska, spójrzmy gdzie możemy zjeść bez obaw o rozstrój żołądka w europejskich portach lotniczych. W przypadku Amsterdamu i lotniska Schiphol, RewardExpert rekomendują restaurację Bowery. Świetną sałatę z kurczakiem, holenderskim serem i anchois można tam zjeść za 14 EUR (58 PLN).

Mając dłuższą chwilę przerwy na lotnisku Gatwick w Londynie, warto zajrzeć do Comptoir Libanais, powszechnie chwalonej za jakość serwowanego jedzenia… i niewygórowane ceny. Zupa dnia kosztuje niecałe 5 GBP (23 PLN), za 5,5 GBP możemy dostać 5 sztuk grillowanych skrzydełek w melasie z czosnku, granatów i cytryny.

Port lotniczy w stolicy Madrytu kusi z kolei restauracją Videa, która w swojej ofercie ma dania kuchni hiszpańskiej i śródziemnomorskiej. A niemieckie lotnisko w Monachium może się poszczycić restauracją, która posiada własny… mikrobrowar.

Restauracja na lotnisku

Fot. Airbrau Munchen

Airbräu to miejsce, gdzie pasażerowie mogą spróbować typowej bawarskiej kuchni (nie jest drogo, śniadanie kosztuje kilka EUR) i napić się warzonego na miejscu piwa, na przykład Aviatora lub Kumulusa.

A jeżeli podczas waszej podróży zawitacie na londyńskie Heathrow, zajrzyjcie do Gordon Ramsay’s Plane Food. Nazwisko słynnego kucharza przyciąga wielu głodnych podróżnych, którzy zajadają się zupami, makaronami i sałatkami, popijając to piwem (kosztującym ok. 5,5 GBP, czyli 25 PLN).

Restauracja na lotnisku

Fot. Gordon Ramsay Plane Food

Polska oferta kulinarna

Zestawienie RewardExpert nie wymienia polskich lotnisk, dotyczy największych portów lotniczych świata. W przypadku Polski, jakąkolwiek sensowną ofertę kulinarną możemy znaleźć chyba jedynie na Lotnisku Chopina. Zatem pytanie do naszych czytelników: czy na Chopinie da się zjeść smacznie i dobrze?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
W Warszawie to chyba tylko McDonald i sok z Papugi, Krawczyk z odmrażanym bigosem po 40pln czy Costa z suchą kanapką po 29.90pln ?
oskiboski, 10 lutego 2018, 11:55 | odpowiedz
Avatar użytkownika
w warszawie drożej jak w londynie a jakość lepiej nie pisac za to klia2 w kuala lumpur bardzo tanio i smacznie
grzes, 10 lutego 2018, 16:47 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Schipchol? :)
igore, 10 lutego 2018, 17:10 | odpowiedz
igore Schipchol? ?
Emocje związane z olimpiadą (chyba) ;) Amsterdamskie lotnisko wymienione dwukrotnie, prawidłowo... oraz z bonusowym „c”. Poprawione, dziękuję!
Paweł Kunz, 10 lutego 2018, 19:39 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Oj tam, bez przesady, Chopin nie jest taki zły! Jadłem ostatnio obiad w Atmosphere, chyba niedawno to otworzyli, bo wcześniej nie widziałem. Bardzo dobre żeberka mają ;)
turbodiesel, 21 czerwca 2018, 21:55 | odpowiedz
Avatar użytkownika
A! Jak już piszę o Chopinie, to bardzo gorąco polecam Bijankę! Najlepsze pierogi ruskie jakie jadłem, serio. 
turbodiesel Oj tam, bez przesady, Chopin nie jest taki zły! Jadłem ostatnio obiad w Atmosphere, chyba niedawno to otworzyli, bo wcześniej nie widziałem. Bardzo dobre żeberka mają ;)
turbodiesel, 21 czerwca 2018, 21:58 | odpowiedz
Avatar użytkownika
W Bijanka można zjeść pycha domowe jedzenie w dobrej jak na lotnisko cenie i do tego szybciutka obsługa.  Nic dodać i nic ująć.
franklina, 17 grudnia 2018, 16:56 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »