Fly4free.pl

LOT zawiesza trasę do Pekinu Daxing! Są też zmiany na innych trasach do Azji

Foto: Aleksander_Gwiazda / Shutterstock
Od 25 października LOT zawiesi na zimę loty z Warszawy na lotnisko Pekin Daxing. Jednocześnie przewoźnik planuje zwiększyć liczbę lotów na drugie lotnisko w Pekinie, a także do Tokio. Narodowy przewoźnik będzie też realizował większą liczbę lotów do Azji większymi samolotami Boeing 787-9 Dreamliner.

– Trasa została zawieszona na sezon zimowy. Nasi pasażerowie preferują loty na lotnisko Pekin Capital. Najpewniej na nowe lotnisko wrócimy od sezonu „Lato 2024” – mówi w rozmowie z serwisem pasazer.com Krzysztof Moczulski, rzecznik LOT.

Połączenie na lotnisko Daxing wróciło wiosną tego roku i pierwotnie LOT zakładał nawet zwiększenie liczby lotów na tej trasie zimą – z 3 do 4 lotów tygodniowo. Tak się jednak nie stanie.

Jednocześnie warto dodać, że LOT planuje zmiany na innych trasach do Azji. Od 29 października LOT zwiększy liczbę lotów z Warszawy do Tokio – loty na tej trasie będą realizowane nie 3, a 4 razy w tygodniu. Jednocześnie LOT planuje latać większymi Boeingami 787-9 Dreamliner – większe samoloty będą realizowały zarówno loty z Budapesztu do Seulu jak i uruchomione od 3 listopada połączenie z Wrocławia do stolicy Korei Południowej (pierwotnie na tej trasie LOT planował latać Boeingami 787-8, mniejsze Dreamlinery polecą na tej tasie tylko 3 i 17 listopada). 

Przypomnijmy też, że uruchomienie trasy z Wrocławia do Seulu oznacza zmniejszenie liczby lotów z Warszawy do Seulu (w sezonie zimowym będą realizowane 4, a nie 5 razy w tygodniu). Więcej lotów do Korei Południowej LOT nie jest w stanie realizować ze względu na ograniczenia w liczbie dostępnych slotów wynikające z umowy między rządami obu krajów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »