Fly4free.pl

LOT zawiesza trasę do naszych sąsiadów i mocno miesza w rozkładzie. Szczególnie dziwi jeden kierunek

Foto: Markus Mainka / Shutterstock
Z danych serwisu Aeroroutes wynika, że LOT zawiesza na dobre połączenie z Warszawy do Ostrawy i zmniejsza liczbę lotów na wielu innych trasach w sezonie letnim. Szczególnie zaskakujące wydaje się zmniejszenie liczby lotów do Chorwacji.

Końcówka roku to w liniach lotniczych zazwyczaj czas dokonywania korekt w nadchodzących letnich rozkładach lotów. Nie inaczej jest w przypadku narodowego przewoźnika, który kilka dni temu dokonał wielu roszad w swojej siatce połączeń. Co się zmieni?

Z zestawienia przygotowanego przez Aeroroutes wynika, że w sezonie letnim nie będzie już realizowana trasa z Warszawy do czeskiej Ostrawy. Połączenie to miało dość burzliwy start, bo jego inauguracja była przekładana z uwagi na pandemię koronawirusa. Ostatecznie jednak nie udało się utrzymać lotów na tej trasie na dłużej.

Jeśli chodzi o inne połączenia, mamy do czynienia z licznymi roszadami. Z wymienionych na liście połączeń zaskakiwać może na pewno zmniejszenie liczby lotów do Chorwacji, zarówno tych sezonowych, jak i całorocznych.  A zaskakiwać może choćby dlatego, że obecny rok jest drugim z rzędu, gdy Chorwacja notuje rekordową, przekraczającą milion podróżnych, popularność wśród podróżnych z naszego kraju. Tymczasem w letnim rozkładzie lotów widzimy, że przewoźnik zredukuje liczbę połączeń z Warszawy do Zagrzebia (z 13 do 11 lotów tygodniowo), do Splitu (z pierwotnie planowanych 6 do 3 lotów tygodniowo, loty na tej trasie startują od 1 maja) oraz do Dubrownika (w kwietniu z 5 do 3 tygodniowo, od maja z 7 do 4 tygodniowo).

Foto: Grand Warszawski / Shutterstock

Jeśli chodzi o inne trasy, na których LOT będzie redukował loty, to przewoźnik planuje zmniejszyć liczbę lotów do Astany (z 4 do 2 tygodniowo), Berlina, Kluż-Napoki, Sztokholmu, Wenecji, Hamburga, Mediolanu, Rygi i Kopenhagi. Więcej lotów przewoźnik planuje za to uruchomić od lata na trasie do Amsterdamu (z 3 do 4 dziennie), Belgradu (z 9 do 11 tygodniowo), Bukaresztu (z 20 do 21 tygodniowo), Kiszyniowa (z 7 do 13 tygodniowo) i Pragi (z 27 do 32 tygodniowo)

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »