Fly4free.pl

LOT zawiesza wszystkie loty do Chin ze względu na koronawirusa!

lot
Foto: Milosz Maslanka / Shutterstock

LOT ogłosił, że zawiesza wszystkie połączenia z i do Chin. Ostatni samolot do Pekinu wyleci z Warszawy dzisiaj o 22:40. Później wszystkie loty zostaną tymczasowo odwołane, aż do 9 lutego.

LOT podjął oficjalną decyzję w sprawie lotów z i do Chin.

– W związku z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV i po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i sztabem działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu rejsów do Pekinu do 9 lutego br.  – poinformował przewoźnik. – Decyzja ta jest podyktowana szczególną troską o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa Pasażerom i członkom Załogi LOT-u.

Oznacza to, że wszystkie połączenia LOT-u do Pekinu zostają tymczasowo odwołane. Czy decyzja zostanie podtrzymana także po 9 lutego, dowiemy się za jakiś czas. Na razie wiadomo, że dziś LOT wykona ostatnie połączenie z Warszawy przed zawieszeniem.

– Samolot, który wyleci z Warszawy do Pekinu w 31 stycznia br., przywiezie do Polski członków załogi LOT-u pozostających w Chinach oraz tych pasażerów z Polski i Unii Europejskiej, którzy zdecydują się wrócić do kraju – informuje linia. – LOT jest w stałym kontakcie z przedstawicielami rządu przy organizowaniu dodatkowych rejsów dla Polaków, gdy będzie taka potrzeba.

Podobne decyzje podjęły już inne linie lotnicze. Loty do Chin zawiesiły m.in. Lufthansa, British Airways, KLM. Wielu przewoźników pozwala zwrócić bilety lub zmienić datę podróży m.in. Air China czy American Airlines.

Przypominamy również, że podróżujący, którzy wrócili niedawno z Chin, powinni skrupulatnie obserwować swój stan zdrowia. Ministerstwo Zdrowia wydało w tej sprawie specjalny komunikat.

– Jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w Chinach lub miałeś kontakt z osobą, która była w tym czasie w Chinach, a jednocześnie masz następujące objawy: temperatura ciała powyżej 38℃ oraz kaszel czy duszność, powinieneś zgłosić się do szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, najbliższego Twojego miejsca zamieszkania – informuje.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »