Fly4free.pl

LOT zawiesza 2 hitowe trasy na dłużej! Wrócą dopiero latem?

Foto: Grand Warszawski / Shutterstock

Mimo zniesienia zakazu lotów do Francji i Hiszpanii, LOT na razie nie będzie wznawiał połączeń z Warszawy do Barcelony i Nicei. – W obecnej sytuacji to raczej kierunki sezonowe – mówi Krzysztof Moczulski, rzecznik LOT.

Obowiązujące od 30 września nowe rozporządzenie w sprawie zakazu lotów wnosi dużą dozę tak potrzebnej normalności do rynku lotniczego w Polsce. W jego ramach dopuszczone będą loty m.in. z całej strefy Schengen do Polski, co oznacza, że wznowione zostaną loty do Hiszpanii i Francji (która formalnie zniknęła z listy po notyfikacji w sprawie wpuszczania na pokład samolotów lecących do Polski tylko pasażerów z negatywnym wynikiem testów na COVID-19). Mimo to wiemy już, że przewoźnicy nie będą przywracali wszystkich połączeń, a dobrym przykładem jest LOT.

Narodowy przewoźnik poinformował nas, że w myśl nowego rozporządzenia regularne loty do Francji i Hiszpanii zostaną wznowione 6 października. Będą to jednak tylko 2 połączenia.

„Na trasie z Warszawy do Paryża (CDG) zaoferujemy 8 połączeń tygodniowo, z kolei z Warszawy do Madrytu (MAD) samoloty LOT-u polecą 2 razy w tygodniu (od 25 października 3 razy w tygodniu). Aktualna oferta połączeń znajduje się na stronie lot.com – informuje nas biuro prasowe przewoźnika.

Co ciekawe, oznacza to, że przewoźnik zawiesza trasy z Warszawy do Barcelony i Nicei. LOT już wcześniej zawiesił połączenie do stolicy Katalonii do 25 października, jednak teraz z systemu rezerwacyjnego wynika, że trasa ta zostanie wznowiona dopiero 28 marca 2021 roku (podobnie jest z trasą do Nicei).

Zawieszenie tych tras potwierdził nam Krzysztof Moczulski, rzecznik LOT.

– W obecnej sytuacji są to kierunki sezonowe – komentuje.

Foto: LOT.com

LOT przypomina, że jego pasażerowie mają możliwość dowolną liczbę razy, bezpłatnie zmienić datę i kierunek lotu w ramach swojej rezerwacji. Dotyczy to biletów zakupionych w okresie od 10 września do 31 grudnia br. na wszystkie połączenia LOT-u, w każdej dostępnej taryfie, w tym również najtańszej opcji saver, bez dodatkowego bagażu.

“Ewentualne dopłaty wiążą się wyłącznie z różnicą w cenach biletów w przypadku braku dostępności taryfy, w której dokonano początkowej rezerwacji. W ramach biletów zakupionych do 10 września br. pasażerom przysługuje możliwość jednorazowej bezpłatnej zmiany trasy i daty podróży” – informuje biuro prasowe.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »