Fly4free.pl

All inclusive nad Bałtykiem? LOT z biurem podróży chce odbudować modę na wczasy w Polsce

Foto: konradkerker / Shutterstock
Pilotażowo z Warszawy do Szczecina, ale jeszcze w te wakacje także na Mazury i do Gdańska – LOT i biuro podróży Nekera zainaugurowały właśnie pilotażowy program, mający zachęcać Polaków do wycieczek po kraju. Na pierwszy ogień idzie Pomorze Zachodnie – Nekera jest pierwszym biurem, które chce sprzedawać wyjazdy krajowe z wylotem z Warszawy.

W czasie pandemii koronawirusa wakacje w Polsce mocniej wróciły do łask – z powodu restrykcji w ostatnich dwóch sezonach liczba turystów w Polsce mocno się zwiększyła, podobnie zresztą jak ceny. W zdecydowanej większości wyjeżdżamy jednak na własną rękę. Czy teraz się to zmieni? Na pewno ma na to nadzieję biuro podróży Nekera, które wspólnie z LOT, PPL oraz lotniskiem w Szczecinie ogłosiło uruchomienie pilotażowego projektu, którego celem jest zachęcenie podróżnych do wczasów w Polsce. A konkretnie – przełamanie niechęci do latania po Polsce oraz zwiększenie liczby turystów w Szczecinie, Kołobrzegu, Międzyzdrojach, Świnoujściu czy Dźwirzynie. Pomysł jest prosty: stworzenie pakietów wycieczek, w których zawarte będą połączenia lotnicze, transfer do hotelu i sam hotel z wyżywieniem. Czyli dokładnie tak samo jak w przypadku wczasów zagranicznych, ale… w Polsce.

Nekera planuje uruchomić pierwsze turnusy z przelotem na Pomorze Zachodnie w okolicach majówki. Na początku w ofercie znajdą się obiekty w trzech nadmorskich miejscowościach: Świnoujściu, Międzyzdrojach i Kołobrzegu. W ofercie jest ponad 100 hoteli czy obiektów apartamentowych o różnych kategoriach. W jakich cenach?

– W najtańszych obiektach, czyli apartamentach z własnym wyżywieniem, ceny zaczynają się od 100-150 PLN od osoby – mówi Maciej Madej, dyrektor ds. produktu biura Nekera.

W ofercie, która będzie dostępna na stronie touroperatora i za pośrednictwem blisko 2000 biur agencyjnych, znajdą się też wczasy typu all inclusive, choć jak przyznaje Madej, nie będzie to raczej główny punkt zainteresowania podróżnych.

– W przypadku zagranicznych wycieczek nawet 95 procent podróżnych z Polski wybiera tego typu oferty. W przypadku podróży krajowych widzimy, że najpopularniejszą opcją są noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami. Wynika to też z faktu, że w Polsce jest relatywnie niewiele obiektów, które oferują usługi typu all inclusive – mówi Madej.

Przedstawiciel Nekery jest jednak przekonany, że oferta wycieczek krajowych z przelotem będzie hitem. Biuro już zresztą planuje kolejne oferty wczasów – tym razem z przelotem do Gdańska i lotnisko w Szymanach, czyli na Mazury.

– Pracujemy też nad pakietami w drugą stronę, czyli dla pasażerów z północy Polski, którzy chcieliby spędzić urlopy w górach – dodaje Madej.

W ramach pilotażowego programu LOT zdecydował się na zwiększenie liczby połączeń z Warszawy do Szczecina – od sezonu letniego liczba lotów zwiększy się z 12 do 19 tygodniowo. Choć nie będą to połączenia typowo czarterowe – Nekera będzie wykupywać bloki miejsc. Cała inicjatywa ma być zaś oparta o dynamiczne pakietowanie, czyli możliwość wyboru terminu wyjazdu w dogodnym dla klienta terminie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »