Fly4free.pl

LOT wznawia trasę krajową z najmniejszego lotniska w Polsce! Niby super, ale nie wszyscy rozumieją

Foto: Markus Mainka / Shutterstock
Od 25 kwietnia LOT wznowi sezonowe połączenie krajowe z Zielonej Góry do Gdańska. Loty będą realizowane po 2 razy w tygodniu do 20 października. Zapowiada się ciekawa trasa, choć w komentarzach pod informacją o ogłoszeniu nowej trasy pojawiły się głosy podróżnych kwestionujących uruchomienie tego połączenie przy jednoczesnym zamknięciu trasy Gdańsk-Kraków.

To już drugi rok, gdy LOT uruchamia połączenie do Gdańska z najmniejszego lotniska w Polsce, choć tym razem trasa będzie realizowana niemal przez cały letni rozkład lotów – rok temu wystartowała w połowie lipca i była realizowana do początku października.

Tym razem połączenie będzie realizowane 2 razy w tygodniu: we wtorki i piątki. We wtorki samoloty z Zielonej Góry będą startowały o godz. 19.05, a lądowanie w Gdańsku planowane jest na godz. 20.05. Z kolei w piątek pasażerów czeka połączenie poranne i wylot z Babimostu o godz. 8.55. Lot powrotny z Gdańska w piątek zaplanowany jest o godz. 10.25, czyli 30 minut po wylądowaniu na lotnisku w Rębiechowie.

Foto: LOT

Połączenie będzie realizowane Embraerami E170, a szacowany czas lotu to ok. godziny.

Warto dodać, że w komentarzach pod informacją o ogłoszeniu nowej trasy na profilu gdańskiego lotniska pojawiły się głosy, w których krytykowano decyzję LOT. Ale nie chodziło akurat o trasę z Zielonej Góry, tylko o to, że LOT wznowił tę trasę, a jednocześnie postanowił nie przywracać połączenia z Krakowa do Gdańska, które cieszyło się dużą popularnością.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »