Fly4free.pl

LOT wznawia 2 trasy! Wraca hitowa daleka trasa i połączenie krajowe

Foto: emfe / Shutterstock
Od 7 grudnia LOT wznowi loty z Warszawy na Sri Lankę. Trasa ma być obsługiwana trzy razy w tygodniu. To kolejna daleka trasa, jaką narodowy przewoźnik wznowi już za kilka tygodni – na początku grudnia LOT uruchomi trasę z Warszawy do Miami. Z kolei już od 13 listopada LOT wznowi połączenie z Lublina do Gdańska.

Bilety na połączenie z Warszawy do Kolombo pojawiły się w systemie rezerwacyjnym już w poniedziałek, jednak LOT długo wzbraniał się z oficjalnym potwierdzeniem wznowienia tej trasy, tłumacząc to ewentualnymi obostrzeniami pandemicznymi. Ostatecznie LOT potwierdził uruchomienie połączenia we wtorek.

„Uprzejmie informujemy, że od 7 grudnia, w zależności od restrykcji wjazdowych, planujemy wznowienie połączeń do Colombo. Będzie to idealna propozycja dla osób spragnionych słońca i egzotyki zimą. Rejsy na Sri Lankę wykonywane będą Boeingami 787 Dreamliner do trzech razy w tygodniu – we wtorki, piątki oraz niedziele” – czytamy w krótkim komunikacie narodowego przewoźnika.

Połączenie do Kolombo będzie realizowane od 7 grudnia. Trasa ma być obsługiwana we wtorki, piątki i niedziele.  Wylot z Warszawy zaplanowano na 16:20 a lądowanie w Kolombo na 6:05 następnego dnia. Lot trwać będzie 9 godzin i 15 minut i obsługiwany będzie Dreamlinerami. W drogę powrotną samolot uda się o godzinie 8:05, by wylądować w Warszawie o 13:40.

Połączenie na Sri Lankę zostało uruchomione w listopadzie 2019 roku, potem trasa została jednak zawieszona w marcu 2020 roku z powodu pandemii. Teraz po wielomiesięcznej przerwie wraca ona do siatki. Przypomnijmy też, że aby wjechać na Sri Lankę, w pełni zaszczepieni podróżni muszą dodatkowo wykonać test PCR na koronawirusa na 72 godziny przed podróżą.
Nie jest to jedyny powrót w siatce LOT.

Foto:

Wracają loty krajowe z Lublina do Gdańska

We wtorek lubelskie lotnisko poinformowało, że od 13 listopada wznowione będzie połączenie krajowe z Lublina do Gdańska, które do tej pory było realizowane tylko w miesiącach wakacyjnych. Jak informuje lotnisko, połączenie zostanie przywrócone od 13 listopada, a rejsy będą wykonywane raz w tygodniu – w soboty. Wyloty z Lublina planowane są o godz. 8.50, lot ma potrwać 1 godzinę i 10 minut.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »