Fly4free.pl

LOT wysyła swoje samoloty na pół roku do Azji. Zmieniły się nie do poznania!

Foto: Piotr Bożyk

W zeszłym tygodniu LOT podpisał umowę na wynajem dwóch Embraerów 195 wietnamskiej linii Bamboo Airways. Pierwszy samolot wyleciał do Wietnamu dzisiaj!

O tym, że LOT wyśle swoje samoloty do Wietnamu, pisaliśmy już na naszych łamach kilkanaście dni temu, jednak umowa nie była wówczas jeszcze podpisana. Ostatecznie LOT osiągnął porozumienie z linią Bamboo Airways – umowa w sprawie wynajmu dwóch Embarerów 195 została podpisana 20 października. Samoloty zostały wynajęte w formule wet lease, czyli razem z załogami. Współpraca zaplanowana jest aż na pół roku, czyli w okresie od 15 listopada do 14 maja 2021 roku.

W komunikacie LOT czytamy, że pierwszy z samolotów LOT został przebazowany na lotnisko w Hanoi już dzisiaj. Samolot o rejestracji SP-LNI został przemalowany na kolory Bamboo Airways i wystartował z Warszawy o godzinie 13.20. Trasa do Hanoi liczyła w sumie 5220 kilometrów i ma zostać zrealizowana z międzylądowaniami w Tbilisi i Delhi.

1 listopada dołączy do niego także drugi samolot – Embraer 195 o numerze SP-LNH. W ramach umowy z LOT-em będą przez pół roku obsługiwały połączenia krajowe na zlecenie wietnamskiego przewoźnika.

Jednym z kluczowych czynników wyboru oferty PLL LOT przez Bamboo Airways było posiadanie certyfikatu EASA, który stanowi gwarancję realizacji operacji lotniczych zgodnie z najwyższymi standardami europejskimi.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
5220 km do Hanoi z Warszawy?
Jacek Jabłoński, 29 października 2020, 18:11 | odpowiedz
Dokładnie trasa ma  :8 400,83 km (5 220,03 mi) Wiec cyferki w porządku, jednostka się tylko nie zgadza :) 
Jacek Jabłoński 5220 km do Hanoi z Warszawy?
Kuba71, 1 listopada 2020, 15:33 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »