Fly4free.pl

LOT przedłuża loty do jednego z naszych ulubionych wakacyjnych miast. Będzie tam latać aż do stycznia!

Foto: emperorcosar / Shutterstock
Narodowy przewoźnik będzie latał z Warszawy do Dubrownika także w sezonie zimowym. Loty do Chorwacji z Lotniska Chopina będą realizowane nie do końca października, a aż do początku stycznia.

Jak co roku Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków wśród turystów z Polski (w ubiegłym roku kraj ten odwiedziło 1,084 mln podróżnych z naszego kraju), którzy – co ciekawe – coraz częściej wybierają do podróży nad Adriatyk samolot, a nie własne auto. Powoli zmieniają się też nasze preferencje, jeśli chodzi o sezonowość – Chorwacja staje się coraz popularnym celem podróży także poza szczytem sezonu wakacyjnego. Widzą to też linie lotnicze i stąd decyzja LOT o wydłużeniu lotów do Dubrownika.

Obecnie narodowy przewoźnik lata do Dubrownika 4 razy w tygodniu (w czwartki, piątki, soboty i niedziele), a loty na tej trasie miały być realizowane do 26 października. Jak jednak donosi „Rynek Lotniczy”, LOT będzie latał na tej trasie także przez 10 pierwszych tygodni sezonu zimowego. Do 7 stycznia 2025 roku loty będą realizowane 2 razy w tygodniu (we wtorki i soboty). Następnie zaś zostaną zawieszone na niecałe 2 miesiące i ponownie przywrócone 1 marca – do końca sezonu zimowego także w rozkładzie 2 lotów tygodniowo.

Foto: LOT

Oprócz trasy z Warszawy do Dubrownika LOT lata też w obecnym letnim rozkładzie do Zagrzebia (12 lotów tygodniowo w letnim rozkładzie i 9 lotów tygodniowo w rozkładzie zimowym), a także do Splitu (3 loty tygodniowo).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »