Fly4free.pl

LOT zaczyna współpracę z jedną z największych tanich linii z USA. Na jednym bilecie polecisz na Karaiby!

Foto: Konwicki Marcin / Shutterstock
I nie tylko, bo siatka amerykańskiej linii JetBlue jest dość imponująca. W poniedziałek znany low-cost podpisał z LOT porozumienie o współpracy interline, co oznacza, że pasażerowie z Polski będą mieli dostęp do wielu połączeń w USA i nie tylko.

– Pasażerowie z Polski na jednym bilecie będą w stanie polecieć np. do San Francisco, ale i dalej, nawet na Karaiby. Rozpoczęliśmy współpracę interline z liniami JetBlue – ogłosił Rafał Milczarski podczas spotkania z dziennikarzami w Nowym Jorku, cytowany przez portal money.pl.

Co to właściwie oznacza dla pasażerów? W systemie rezerwacyjnym LOT pojawiły się połączenia JetBlue, które możemy wybierać i rezerwować w ramach jednego biletu. Oznacza to, że wszystkie odcinki lotu traktowane są jako jedna podróż, a więc, jeśli np. lot z Polski do USA się opóźni, pasażer będzie miał gwarancję przebukowanie na kolejny rejs amerykańskiej linii. W praktyce liczba połączeń jest bardzo duża i nie obejmuje tylko lotnisk w USA, ale też inne porty, do których lata JetBlue, m.in. w Meksyku, Gwatemali, na Kubie, Dominikanie czy Jamajce.

Foto: LOT.com

JetBlue to linia niskokosztowa, która według statystyk jest szóstym największym przewoźnikiem w USA – w 2021 roku linia przewiozła ponad 30,1 mln pasażerów. Linia posiada flotę składającą się z 268 samolotów i w ostatnich latach było o niej głośno głównie z uwagi na uruchomienie bezpośrednich połączeń z USA do Londynu.

Wkrótce amerykański przewoźnik może być jeszcze większy, bo JetBlue jest o krok od przejęcia linii Spirit Airlines. Transakcję warto ok. 3,8 mld USD muszą jednak jeszcze „przyklepać” udziałowcy tej drugiej linii oraz urząd antymonopolowy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
"Pasażerowie z Polski na jednym bilecie będą w stanie polecieć np. do San Francisco, ale i DALEJ, nawet na Karaiby." ;)
joasiajot, 4 października 2022, 10:21 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »