Fly4free.pl

LOT wraca do Pekinu! Gdy prawie 3 lata temu zawieszał tę trasę, miał ją wznowić dosłownie za chwilę…

Foto: Karol Ciesluk / Shutterstock
Od 7 grudnia LOT znów poleci do stolicy Chin. Będzie to pierwsze regularne połączenie do Pekinu od końca stycznia 2020 roku, gdy trasa ta została zawieszona z powodu pandemii koronawirusa.

Z punktu widzenia LOT pandemia nie mogła pojawić się w gorszym momencie, bo przewoźnik był u szczytu rozwoju swojej siatki połączeń, także w przypadku lotów do Azji. Od końca października 2019 roku LOT latał bowiem z Warszawy do stolicy Chin codziennie, uruchamiając loty 4 razy w tygodniu na Daxing, czyli jedno z najnowocześniejszych lotnisk na świecie. Plany te przerwał koronawirus – przewoźnik zdecydował się na zawieszenie rejsów do stolicy Chin 30 stycznia 2020 roku. Początkowo na tydzień, później jeszcze trochę dłużej, ale ostatecznie nigdy nie zostały one wznowione. Choć sami Chińczycy mocno domagali się, by LOT jak najszybciej z powrotem pojawił się w Pekinie.

Oczywiście mam nadzieję, że LOT jak najszybciej przywróci połączenia z Warszawy do Pekinu, do czego korzystając z tej okazji namawiam. Wszystkie decyzje powinny być podejmowane w oparciu o opinie naukowe na podstawie faktów a nie w związku z ślepym naśladowaniem innych mówił w głośnej rozmowie z „Rzeczpospolitą” Liu Guangyan, ambasador Chin w Polsce.

I choć jesienią 2020 roku LOT uruchomił połączenie do Tiencin (realizowane raz w tygodniu), to było ono dość kuriozalne. Głównie z uwagi na restrykcyjne chińskie przepisy dotyczące koronawirusa, w wyniku których co jakiś czas LOT był karany przez Chińczyków kilkutygodniowymi zakazami lotów. Teraz trasa do Pekinu zostanie wznowiona. Jak wyglądają szczegóły?\

W komunikacie prasowym przewoźnika czytamy, że loty do Pekinu będą wykonywane raz w tygodniu w środy. Pierwszy rejs odbędzie się 7 grudnia – samoloty mają wylatywać z Lotniska Chopina o godz. 22 i po ok. 10 godzinach wyląduje w Pekinie 8 grudnia o godz. 15.15 czasu lokalnego. Co ważne – na razie LOT nie poleci na lotnisko Daxing, tylko Beijing Capital Airport.

Jednocześnie LOT nie ukrywa, że chciałby wrócić od sezonu letniego z lotami do stolicy Chin w pełnym wymiarze. Od końca marca przewoźnik chciałby latać 3 razy w tygodniu na lotnisko Capital i 4 razy w tygodniu na lotnisko Daxing. Narodowy przewoźnik w tym przypadku informuje jednak, że ostateczna decyzja o uruchomieniu tych tras będzie uzależniona od uzyskania wszelkich niezbędnych zgód od strony chińskiej. A także dalszego poluzowania restrykcji wjazdowych do Chin, bo obecne przepisy z szeregiem testów i obowiązkową kwarantanną raczej nie będą skłniały podróżnych do masowych wizyt w Państwie Środka

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »