Fly4free.pl

A jednak! LOT wprowadza taryfę bez bagażu na dalekich trasach

lot
Foto: Milosz Maslanka / Shutterstock

LOT będzie kolejnym przewoźnikiem, który wprowadzi najbardziej podstawowe taryfy na lotach długodystansowych. Bez bagażu rejestrowanego będziemy mogli polecieć nie tylko do USA, jak pierwotnie planowano, ale także do Azji.

Do tej pory taka opcja była dostępna jedynie na lotach krótko- i średniodystansowych. Pasażerowie na etapie rezerwacji biletów sami decydowali czy chcą mieć bagaż rejestrowany wliczony w cenę czy wolą podróżować wyłącznie z bagażem podręcznym i tym samym zapłacić za bilet mniej.

***

10 lat Fly4free.pl! Wygraj iPhona 11 lub hulajnogi Xiaomi. Odbierz kod rabatowy od Qatar Airways >>

***

Co się zmieni?

Portal pasazer.com zauważył jednak, że strona internetowa LOT-u wskazuje na nadchodzące zmiany w najbliższych dniach. Nowe taryfy nie są jeszcze dostępne w sprzedaży, ale zakładka „bagaż” nie pozostawia złudzeń.

Na razie wiadomo, że decyzja obejmie loty z i do USA, Kanady, Kazachstanu, Kolombo, Pekinu, Seulu, Singapuru i Tokio. Pasażerowie, którzy zdecydują się wykupić bilety w taryfie Saver będą mogli zabrać ze sobą jedynie bagaż podręczny – maksymalnie 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm.

Oczywiście każdy pasażer nadal będzie mógł zabrać bagaż rejestrowany, ale w przypadku klientów z najniższą taryfą będzie on dodatkowo płatny. Nie jest to jednak tania opcja, bowiem za każdy odcinek przyjdzie nam zapłacić 230 PLN. Warto więc na wczesnym etapie zdecydować, z jakim bagażem chcemy podróżować i rozważyć wykupienie biletu w taryfie Standard, która nadal będzie zawierać bagaż rejestrowany wliczony w cenę.

bagaż lot
Foto: LOT.com

Zapowiedź była już dawno

Zaledwie wczoraj przy okazji wprowadzenia podobnej taryfy w Aeroflocie, przypominaliśmy słowa Michała Fijoła, członka zarządu LOT ds. handlowych, który w rozmowie z Fly4free.pl przyznał, że LOT przygotowuje się do takiego kroku.

Rozmowa miała jednak miejsce w czerwcu, a nowe taryfy miały pojawić się w ciągu kilku miesięcy. W dodatku jeszcze wczoraj, gdy pytaliśmy LOT o postępy, przedstawiciele linii milczeli jak zaklęci. Teraz wszystko stało się jasne. Co ciekawe jeszcze pół roku temu, linia zapewniała, że podstawowa taryfa obejmie jedynie najpopularniejsze loty do USA. Najwyraźniej jednak LOT zdecydował się od razu wprowadzić taką możliwość na większości długodystansowych tras.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Jak zwykle niby coś zrobili ale nieszczególnie. Chciałbym mieć opcje podróży bez bagażu rejestrowanego w niższej cenie ale w klasie premium. Ot jak człowiek osobno wybrać klasę i osobno bagaż. Jak mieszkasz w USA i odwiedzasz rodzinę w Polsce, to średnio komu potrzebne dwie walizy rejestrowane, ale przy słusznym wzroście i gabarycie podróż w klasie ekonomicznej to katorga. Dziwi mnie fakt, że linie lotnicze czy też sama unia nic z tym nie robią. Taki wybór zachęcałby do rozsądnego dysponowania bagażem. Mogę się spakować w 8kg walizkę ale jak już mam wliczone dwie po 23kg, to zabiorę ze sobą jeszcze trochę ubrań, różnych zakupów, frytkownice i zestaw garnków. Gdybym mógł lecieć taniej bez tego bagażu, to zabieranie takich rzeczy byłoby nieekonomiczne, a tak zarówno ja jak i wielu innych ludzi zabiera ze sobą zbędny ładunek bo i tak jest zapłacone.
Maciej Załucki, 26 grudnia 2019, 8:53 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »