Fly4free.pl

LOT, Ryanair i 2 inne linie tną dużo lotów z Polski na początku roku! Ucierpią 4 lotniska, w tym Radom

Foto: BestTravelVideo / Shutterstock
Od stycznia do drugiej połowy lutego LOT skasuje wtorkową rotację z Radomia do Paryża i będzie latał na tej trasie tylko raz w tygodniu. Cięcia na trasach do Francji zaplanował też Ryanair, a na ograniczeniach lotów do Paryża najmocniej ucierpi Kraków – na kilka tygodni Air France zawiesi połączenie na lotnisko CDG, a linia easyJet zmniejszy liczbę lotów z 7 do 2 tygodniowo.

Planowane przez Wizz Air przeniesienie warszawskiego połączenia z paryskiego lotniska Orly do portu Charles de Gaulle w styczniu i w lutym, o którym pisaliśmy dziś na naszych łamach, to nie jedyna zmiana, jakiej mogą się spodziewać pasażerowie z Polski podróżujący do stolicy Francji. Linie lotnicze mocno modyfikują swoje rozkłady w związku z planowanym na styczeń i luty dużym ograniczeniem przepustowości na paryskich lotniskach. Jakie zmiany nas czekają? Sprawdźmy.

Z Radomia do Paryża tylko raz w tygodniu

Z systemu rezerwacyjnego LOT wynika więc na przykład, że w styczniu i lutym z lotniska Warszawa-Radom do Paryża polecimy tylko raz w tygodniu, w soboty. W systemie rezerwacyjnym LOT widzimy, że ostatnia wtorkowa rotacja do stolicy Francji z Radomia odbędzie się 2 stycznia, a potem nastąpi przerwa. Do dotychczasowej częstotliwości 2 lotów w tygodniu z Radomia LOT powróci dopiero 20 lutego, gdy wtorkowa rotacja zostanie wznowiona.

Foto: LOT.com

Ryanair tnie loty do Beauvais


Symboliczne cięcia w swojej siatce połączeń na oddalone o 100 kilometrów od stolicy Francji lotnisko Paryż-Beuavais wprowadziła już irlandzka linia. Zmian w rozkładzie nie będzie na trasach z Wrocławia i Gdańska, gdzie irlandzka linia lata 2 razy w tygodniu (z wyjątkiem okresu przedświąteczno-sylwestrowego, gdy na tej trasie pojawią się dodatkowe rejsy). Co z innymi trasami? W okresie od 8 stycznia do 17 lutego Ryanair zmniejszy liczbę lotów z Modlina do Beauvais z 4 do 3 rotacji w tygodniu (wypadają rotacje w soboty), a z Poznania – z 3 do 2 tygodniowo (wypadają loty w poniedziałki, z systemu wynika, że wrócą 19 lutego). Z kolei w przypadku trasy z Krakowa do Paryża-Beauvais liczba lotów zmniejszy się z 6 do 4 w tygodniu. W przypadku tego połączenia wypadają loty w poniedziałki i piątki, a zgodnie z systemem rezerwacyjnym rotacje te mają wrócić do siatki Ryanaira od 19 stycznia.
Nie są to jednak jedyne cięcia w przypadku krakowskiego lotniska.

Foto: easyJet

easyJet z drastycznymi cięciami, Air France zawiesza trasę

Z pewnością największym ciosem dla krakowskiego lotniska jest zawieszenie realizowanego 3 razy w tygodniu połączenia Air France na lotnisko CDG. Z systemu rezerwacyjnego wynika,, że ostatni lot na tej trasie odbędzie się w niedziele 7 stycznia, a powrót zaplanowano dopiero w czwartek 15 lutego. Niestety, odbędzie się to kosztem częstotliwości lotów, bo przez cały luty połączenie będzie realizowane tylko 2 razy w tygodniu (bez wtorków). Z systemu Air France wynika, że trzecia wtorkowa rotacja ma zostać przywrócona do siatki Air France dopiero od 5 marca.

Duże cięcia zaplanowała też latająca codziennie z Krakowa na CDG linia easyJet. W okresie od 8 stycznia do 5 lutego przewoźnika zmniejszy drastycznie liczbę połączeń na tej trasie z 7 do zaledwie 2 lotów tygodniowo. Potem połączenie znów będzie realizowane codziennie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »