Fly4free.pl

Nowe trasy LOT! Polecimy z… Rzeszowa do USA i Izraela!

Foto: StockStudio / Shutterstock
Od 9 marca LOT poleci z Rzeszowa do Tel Awiwu, a 29 kwietnia uruchomi z Podkarpacia bezpośrednie loty na lotnisko Newark w USA!

Oba połączenia będą realizowane raz w tygodniu. Loty do USA mają być obsługiwane Boeingami 787 Dreamliner. Samoloty z Newark będą startowały w niedzielę o godz. 19.25, a lądowanie w Rzeszowie o 10.10 następnego dnia. Z Rzeszowa samoloty będą zaś startowały w poniedziałki o godz. 14.10, a na lotnisku w Newark wylądują o godz. 17.40 lokalnego czasu.

– Cieszymy się, że po 10 latach przerwy możemy przywrócić pasażerom z Podkarpacia bezpośrednią łączność z Nowym Jorkiem i New Jersey, jednym z najważniejszych ośrodków Polonii amerykańskiej. Przez te dziesięć lat potencjał tego połączenia bardzo się rozwinął, dlatego nasze rejsy nie są już tylko doskonałą propozycją na wyjazdy rodzinne, ale też biznesowe. Dzięki przemysłowi rozwijającemu się w Dolinie Lotniczej, liczba osób i towarów pomiędzy USA a Podkarpaciem znacząco wzrosła. Łącznie pomiędzy Rzeszowem a Nowym Jorkiem podróżuje rocznie ponad 32 tys. osób. To stwarza ogromną biznesową szansę, z której nie mogliśmy nie skorzystać – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT

Oprócz połączenia z USA, już od marca 2018 LOT uruchomi bezpośrednie połączenie między Rzeszowem a Tel Awiwem. Rejsy do Izraela będą realizowane w każdy poniedziałek nowoczesnymi Boeingami 737-800 NG i Boeingami 737 MAX 8 – start o 6:05, lądowanie o 11:50. Z Tel Awiwu do Rzeszowa pasażerowie będą mogli wylecieć samolotem LOT-u w każdą niedzielę o godz. 20:50, żeby wylądować na lotnisku Rzeszów Jasionka o 23:35.

Ziemia Święta jest z pewnością turystycznym hitem tego roku w Polsce. Dzięki dotacjom ministerstwa turystyki Izraela połączenia do tego kraju otworzył nie tylko LOT, ale też Ryanair i Wizz Air.

Sam LOT chwali się, że w okresie od stycznia do końca października przewiózł ok. 150 tys. pasażerów na trasach między Polską a Izraelem. To dwa i pół razy więcej niż w ciągu 10 miesięcy ubiegłego roku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Miało być z KTW a.................jest z KRK i RZE !
Biko, 8 grudnia 2017, 11:44 | odpowiedz
Avatar użytkownika
To ma sens - w Dolinie Lotniczej dużo kontaktów z USA...
mirekk, 8 grudnia 2017, 12:26 | odpowiedz
Avatar użytkownika
9 marca to piątek, a loty mają być w poniedziałek
kawus, 8 grudnia 2017, 16:45 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »