Fly4free.pl

Nowa wakacyjna trasa LOT. Polecimy na piękną grecką wyspę!

Foto: Grand Warszawski / Shutterstock

Od 9 czerwca LOT uruchomi bezpośrednie połączenie z Warszawy na Korfu. Loty będą realizowane raz w tygodniu. Wiele wskazuje na to, że takich tras w nadchodzącym sezonie może być więcej.

Połączenie na słynną, grecką wyspę ma charakter sezonowy i będzie realizowane od 9 czerwca do 15 września w każdą niedzielę. Z Warszawy samolot wyleci o godz. 8.15 i wyląduje na Korfu o 11.40 lokalnego czasu. Rejs powrotny z Grecji jest zaplanowany na 12.40, a na miejscu w Warszawie samolot zamelduje się o godz. 14.

Położone u wybrzeży morza Jońskiego Korfu to dla polskich turystów jeden z najchętniej wybieranych kierunków. Wyspa zachęca pięknymi plażami, lazurową wodą i śródziemnomorską kuchnią. Sporą część terenu pokrywają drzewa cytrusowe, gaje oliwne i winnice, dlatego Korfu uznawane jest również za najbardziej zieloną wyspę w kraju.

Loty na tej trasie będą realizowane Boeingami 737 MAX 8 i 737-800 NG.

LOT w ostatnim czasie mocno rozwija siatkę połączeń wakacyjnych – przewoźnik lata m.in. do Barcelony, Tel Awiwu, Larnaki, Dubrownika, Zadaru, Puli i Splitu. Niedawno LOT ogłosił z kolei inne sezonowe, wakacyjne połączenie – z Warszawy do Warny.

Korfu
Foto: Dorin / Shutterstock

Takich tras będzie więcej?

Nie można wykluczyć, że LOT będzie ogłaszał kolejne tego typu połączenia, bo w ostatnim czasie znacząco poprawiła się jego sytuacja na Lotnisku Chopina. Chodzi tu o sloty, czyli prawa do startów i lądowań o konkretnych godzinach, które narodowy przewoźnik nabył od upadłej linii Small Planet Airlines. LOT nie zdradza, o ile slotów chodzi, ani za ile je kupił, ale informuje, że ich zakup bardzo poprawił jego perspektywy rozwoju. Jeśli chodzi o dokładną liczbę slotów, przewoźnik informuje tylko, że jest ich “kilkadziesiąt”.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »