Fly4free.pl

13 godzin i 10 minut w powietrzu! Ruszają najdłuższe trasy, na jakich polecą Dreamlinery LOT

Foto: Fly4free.pl
W sezonie zimowym LOT uruchomi czarterowe loty do Rio de Janeiro i Panamy w ramach współpracy z Rainbow. To najdłuższe bezpośrednie połączenia, na których latają Dreamlinery narodowego przewoźnika.

Połączenie do Rio de Janeiro z Warszawy wystartuje 2 listopada i będzie realizowane do 19 marca. Z kolei do Panamy LOT zacznie latać 25 grudnia, a ostatni lot wykona 17 marca. Są to najdłuższe bezpośrednie trasy z obecnie realizowanych przez należące do LOT Boeingi 787. Odległość z Warszawy to prawie 11 tys. kilometrów, a czas przelotu w obu przypadkach wynosi aż 13 godzin i 10 minut. To o pół godziny dłużej niż najdłuższe rozkładowe połączenie LOT, czyli trasa do Los Angeles (przelot z Warszawy trwa 12 godzin i 40 minut).

Rio i Panama będą więc najdłuższymi bezpośrednimi rejsami obecnie wykonywanymi przez narodowego przewoźnika, choć nie najdłuższymi w historii. To miano dzierży także czarterowa trasa do Denpasar na wyspie Bali, na której Dreamlinery LOT latały w zeszłe wakacje – tu czas przelotu wynosił 13,5 godziny.

Z kolei najdłuższym lotem w historii narodowego przewoźnika jest bezpośredni rejs z Warszawy do miejscowości Antofagasta w Chile, który miał miejsce 30 września 2014 roku. Był to rejs czarterowy zrealizowany na zlecenie KGHM z okazji otwarcia nowej kopalni miedzi w miejscowości Sierra Gorda. „Drimek” pokonał wówczas ponad 12 tys. kilometrów, spędzając w powietrzu bez przerwy aż 14,5 godziny.

W ramach umowy z Rainbow, oprócz Rio de Janeiro i Panamy, LOT-owskie Dreamlinery polecą w sezonie zimowym także do: Bangkoku (od 4 listopada), Ho Chi Minh (od 5 listopada), Cancun (od 3 listopada) i Varadero (od 1 listopada).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
jak to zarezerwoac ?
Kasia Ch, 1 listopada 2017, 1:41 | odpowiedz
Avatar użytkownika
http://biletyczarterowe.r.pl
Poolek, 1 listopada 2017, 3:41 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »