Fly4free.pl

Nowe połączenie LOT-u z Warszawy na Bliski Wschód! Trasa wraca po długiej przerwie

lot embraer 195
Foto: Naumenko Aleksandr / Shutterstock

Już 14 czerwca 2019 roku, linie lotnicze LOT przywrócą kolejną trasę, której od wielu miesięcy nie widzieliśmy w siatce przewoźnika. W przyszłym roku polecimy z Lotniska Chopina do Bejrutu, stolicy Libanu. Bilety są już w sprzedaży.

105. połączenie w siatce LOT-u i druga trasa na Bliski Wschód będzie dostępna dla pasażerów od czerwca do września. Początkowo loty będą obsługiwane cztery razy w tygodniu, by w lipcu i sierpniu zwiększyć ilość rejsów do pięciu. We wrześniu znów dostępne będą cztery z nich.

– Uruchomienie połączenia motywujemy zwiększającym się w ostatnich latach ruchem do Libanu z Europy. Rozkład został skonstruowany w ten sposób, żeby umożliwić dogodny czas przesiadek w Warszawie w drodze do portów w Europie Zachodniej, Północnej i na Bałkanach – poinformował Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT. – Połączenie kierowane jest także dla ruchu turystycznego i biznesowego. Liban charakteryzuje się na tle państw regionu stabilną sytuacją polityczno-ekonomiczną – tłumaczy.

Wszystkie rejsy będą odbywać się samolotami Embraer 195, a podróż zajmie maksymalnie 3 godziny i 40 minut. Samolot wystartuje z Warszawy o 22:30 i o 2:55 czasu lokalnego wyląduje w Bejrucie. Trasa powrotna rozpocznie się o 3:50 w Libanie i zakończy o 6:30 na Lotnisku Chopina.

loty do bejrutu

To kolejne podejście do tego połączenia. LOT już kilkakrotnie otwierał i zamykał tę trasę. Tym razem również zapowiada, że jej utrzymanie będzie zależało od zainteresowania pasażerów. Jeśli rejsy do Libanu będą się cieszyć powodzeniem, przewoźnik rozważy przedłużenie jej także w sezonie zimowym.

– W porównaniu z tamtą siatką połączeń mamy dziś znacznie bardziej rozbudowaną siatkę połączeń m.in. w Niemczech i Skandynawii, skąd spodziewamy się dużego zainteresowania rejsami przez Warszawę na Bliski Wschód – dodaje Kubicki.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Yasss :DJedno z niewielu połączeń poza Skopje, na które na prawdę czekałem :D
amon34, 15 listopada 2018, 10:29 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Super sprawa! Szkoda, że pieczątka z Taby w paszporcie :( Mam nadzieję, że połączenie się utrzyma do czasu wymiany dokumentu ;)
Ptehu, 15 listopada 2018, 11:42 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Świetny kierunek ale wszelkie ślady w paszporcie z pobytu/przekraczania granicy Izraela (nawet głupia naklejka żółta z tyłu okładki paszportu) skończą się raczej odmową wjazdu.
b79, 15 listopada 2018, 11:55 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Świetnie. Wszystkim polecam. Piękny, bezpieczny i łatwy do podróżowania kraj. Moja tygodniowa trasa: Bejrut - Byblos - Jeita Grotto - Bejrut - Sajda - Tyr - Bejrut - Baalbek - Sztaura - Andżar - Bejrut - Beiteddine - Wadi Moussa - Deis al Qamar - Kwahrim - Bejrut -  Trypolis - Becharre - Bejrut -  Cedres - Qurnat as Sawda -  Dolina Kadisza - Bejrut
Kornel, 15 listopada 2018, 16:03 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »