Fly4free.pl

LOT będzie gospodarzem nowego terminalu na JFK w Nowym Jorku! Wielka zmiana dla pasażerów

Foto: The Port of Authority New York and New Jersey
LOT wraz z liniami Etihad oraz Air France /KLM będzie jednym ze współgospodarzy New Terminal One na nowojorskim lotnisku JFK. Oznacza to, że już za kilka lat znacząco podniesie się komfort odprawy i oczekiwania na lot dla pasażerów podróżujących do Polski.

JFK to jedno z najbardziej znanych lotnisk na świecie i jedno z flagowych lotnisk dla LOT – narodowy przewoźnik lata do Nowego Jorku od 1973 roku, a więc od niemal 50 lat. Obecnie LOT korzysta z Terminalu 7 nowojorskiego lotniska, jednak dziś linia pochwaliła się w komunikacie, że zakończyła rozmowy z władzami lotniska w sprawie przenosi na New Terminal One. Będzie to najnowocześniejszy terminal pasażerski działający w ramach JFK, którego budowa ma ruszyć latem 2022 roku.

Zarządzająca lotniskiem spółka Port Authority of New York and New Jersey szacuje, że obiekt o powierzchni ponad 220 tysięcy metrów kwadratowych będzie kosztował aż 9,5 mld USD. Władze portu chwalą się, że dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i szeregu udogodnień, będzie to jeden z najlepszych terminali lotniskowych na świecie.

Foto: Port of Authority New York and New Jersey

A LOT po ponad dwóch latach negocjacji uzyskał właśnie miano jednego ze współgospodarzy nowego terminala (pozostałymi gospodarzami są linie Etihad oraz Air France/KLM). Co to właściwie oznacza?

Foto: The Port of Authority New York and New Jersey

„Jako współgospodarz terminala LOT cieszyć się będzie większą ekspozycją swojej marki w obiekcie, jak również posiadać będzie własne, dedykowane stanowiska check-in oraz dwupoziomowy business lounge z bezpośrednim dostępem do samolotu. Linia lotnicza posiadać będzie również prawo współdecydowania o kluczowych decyzjach operacyjnych podejmowanych przez zrządzającego obiektem” – czytamy w komunikacie prasowym.

Otwarcie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na 2026 rok, a całość budowy ma się zakończyć w 2030 roku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »